SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazarlardan Beşiktaş-Galatasaray derbi yorumu

Gökhan Dinç: Kimse bana Şenol hocanın akıllı oyuncu değişiklikleri ile maça ortak olduğunu söylemesin. Bu tercihleri başta yapsa sonuç ne olurdu ben de bilmiyorum ama şunu biliyorum: 2-0 geriyi düşmezdi. Derbi maçta 2-0 geriden gelip oyuna ortak olmak çok önemli. Bu anlamda oyuna sonradan giren oyuncuların çabalarını alkışlamak lazım. İki kulvarda mücadele eden Beşiktaş'ın Şenol hocanın tüm hatalarına rağmen sahadan bir puanla ayrılması iyi sonuç. (AMK)
Kadir Çetinçalı: İlk yarıda Beşiktaş sezonun en kötü topunu oynadı. Oğuzhan'ın forvet arkası kaybolduğu aşikâr. Ülkenin en yetenekli oyuncularından biri. Şenol Güneş oynayabileceğini düşünüyor ama Oğuzhan o bölgede istediği oranda topla buluşamıyor ve Cenk'in arkasında görünmez adam durumuna dönüşüyor. (AMK)
Ali İskefli: Tasilca'nın organize ettiği ataklarla Beşiktaş, Galatasaray kalesini adeta abluka altına aldı. Marcelo'nun golünün ardından Galatasaray'da yaşanan psikolojik düşüş, Cenk Tosun'un golüne de yansıdı. Chedjou ve Muslera'nın ortaklaşa hataları Beşiktaş'a beraberlik golünü getirdi. İki takım da 45'er dakika iyi futbol sergiledi ve sonuçta 1'er puana razı oldu. (AMK)
Erman Toroğlu: İlk yarı doğruları Riekerink yaptı, ikinci yarı ise Şenol Güneş... Beraberlik normalsonuç. Sahaya doğru on bir çıkaran Riekerink, sahaya yanlış on bir çıkaran Şenol Güneş... Skor: 2-0. İkinci yarı doğru oyuncu değişiklikleri yapan ve yanlışlarından dönen Şenol Güneş; Şenol Güneş'in yaptığı hamleler ve doğruları sadece seyreden ve hiçbir şey yapamayan Riekerink.(Fotomaç)
Hakan Can: Duran top organizasyonunda golü yedikten sonra da seyretti Riekerink. Ardından 2 geldi. Taraftarın desteğiyle, gollerle morallenen Beşiktaş 2-2’den sonra da 2 pozisyon yakaladı, ki 3 olması işten bile değildi. Cenk 3 metreden vuramadı, Talisca’nın harika şutunu Muslera aynı güzellikte kurtardı. (Fanatik)
Ömer Üründül: Galatasaray ileri uç oyuncularının ve Sneijder'in yorulması ile 60. dakikadan itibarenilerde hiç top tutamadı. Ve ağır baskı sonucunda da hazırlanmış pozisyonlar olmasa da üst üste iki gol yiyerek beraberliğe engel olamadılar. Riekerink de oyuncudeğişikliklerinde biraz geç kaldı. (Sabah)
Ahmet Çakar: Karşılaşmanın bitmesine sadece 10 dakika vardı ve aslında Beşiktaş kazanabilirdi de. Ama uzatmanın son 2 dakikası tarihe geçer. Önce Galatasaray, Josue ile mutlak bir golkaçırdı, dönen topta da Beşiktaş adına Quaresma golü atabilirdi. Ve ardından da maç bitti.Belki kalite olarak değil ama heyecan ve maçın gidip-gelmesi açısından çok iyi bir derbi izledik. (Sabah)
Rıdvan Dilmen:  Riekerink'in uyumasından dolayı bu maç 2-2'ye geldi. Birçok kişi diyebilir ki ikinci yarıda 5 tane de atabilirdi Beşiktaş fakat bunun sebebi de Galatasaray'dı. İkinci yarı gördük ki yavaş yavaş Tolga geriye doğru çekildi. Stoperlerin oraya kadar geldi.Sabri bir türlü oyundan çıkamazken gol yediler. Galatasaray sakin, bir o kadar iyi oynarken iki takım arasındaki tecrübe farkı gözüküyordu. (Sabah)
Mehmet Demirkol:  Hayır maçın hakkı beraberlik değildi. Kim kazansa sonuna kadar hak edecekti. Öyle bir derbi oldu. İki takımın da seyircisi böyle bir statta böyle zeminde oynanan maçı seyrederken yaşanması gereken de böyle bir mücadeleydi. Helal olsun... (Fanatik)