SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk derbide birer yarı

25 Eylül 2016

Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren sezonu ilk derbisi Vodafone Arena'da oynandı. Henüz ligin çok başı olmasına karşın şampiyonluk mücadelesinde en ciddi rakip olarak görünen Galatasaray'ı yenmek, Beşiktaş adına sezon sonu üçüncü yıldızı takma hedefinin ilk ciddi adımı olacaktı.

Bir ilk derbi yaşayan da hakem Ali Palabıyık'tı. Bu sezon yönettiği üç maçı da ev sahiplerinin 1-0 kazanmasının yanı sıra, bu maçlarda 12 sarı 4 kırmızı kart göstermesiyle dikkatleri çekmişti.

Günlerdir herkes Beşiktaş'ın 11'i için toto oynadı, bu sonucu tutturan olduğunu sanmıyorum. Alın size ilk 11'de olmayan yeniler: Talisca, Adriano ve Aboubakar.

Beşiktaş taraftarının gerçek arenaya döndürdüğü statta Beşiktaş maça hızlı başladı. Pozisyonlar bulmaya başlamışken ilk köşe vuruşunda golü kalesinde gördü. Baskılı oyun şuursuzca rakibin üstüne gitmeye döndü. Bu da Galatasaray kontrataklarına zemin hazırladı. Bruma ile de skora yansıdı. 2-0'lık skor Galatasaray'da özgüvenin ikinci yarıda daha pekişmesi olarak oyuna yansıdı. Ayağında daha çok topu tutan takım oldu. Beşiktaş'ta ikinci yarıda oyuna alınan Talisca ve Aboubakar'ın estetik kattıkları derbide siyah-beyazlılar Galatasaray'ı geri yasladı. Talisca'nın organize ettiği ataklarla Beşiktaş, Galatasaray kalesini adeta abluka altına aldı. Marcelo'nun golünün ardından Galatasaray'da yaşanan psikolojik düşüş, Cenk Tosun'un golüne de yansıdı. Chedjou ve Muslera'nın ortaklaşa hataları Beşiktaş'a beraberlik golünü getirdi. İki takım da 45'er dakika iyi futbol sergiledi ve sonuçta 1'er puana razı oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek