SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geri dönüş

25 Eylül 2016

Derbi maçlarını önce hocanın tercihleri sonrasında da o tercihlerin göstereceği performans belirler. Dün gece Şenol hoca yanlış kadro ile çıktı. İlk devrede oyunu tutarım sonra yapacağım değişiklikler ile skoru alırım diye düşündü. Olmaz… Tipik Türk teknik adam davranışı. Bana dün geceden sonra Şenol hoca için olumlu cümle kurdurmak çok zor olacak. Büyük hoca büyük maçlarda belli olur. Şampiyon kadronun bel kemiği Oğuzhan-Atiba ikilisini oynatmak yerine sistemi tamamen bozup, Gökhan-Atiba yapıp onların önüne Oğuzhan'ı koymak anlamsız bir tercih. Tabii bu tercihi kendisi yaptı ise. Takım içindeki bazı oyuncuların baskısı ile bu tercihleri yaptığını düşünmek bile istemiyorum. Oyunu tutmaya çalıştı olmadı. Olmadığını anlayana kadar skor 2-0 oldu.

İkinci yarıya da Aboubakar ve Talisca ile başladı. Yanlışından döndü Şenol hoca. Döndü de Beşiktaş'ı izlemeye başladık. Arka arkaya gelen gollerle ne kadar doğru bir takım olduğunu gösterdi Beşiktaş. Doğru isimlerle doğru oynarsan böyle olur. Kimse bana Şenol hocanın akıllı oyuncu değişiklikleri ile maça ortak olduğunu söylemesin. Bu tercihleri başta yapsa sonuç ne olurdu ben de bilmiyorum ama şunu biliyorum: 2-0 geriyi düşmezdi. Derbi maçta 2-0 geriden gelip oyuna ortak olmak çok önemli. Bu anlamda oyuna sonradan giren oyuncuların çabalarını alkışlamak lazım. İki kulvarda mücadele eden Beşiktaş'ın Şenol hocanın tüm hatalarına rağmen sahadan bir puanla ayrılması iyi sonuç. Geri dönüş hikâyesi tüm sezona yayılırsa takım içindeki oyuncular da bunu kendisine ders olarak alır.

Galatasaraylı oyuncuların ilk dakikadan itibaren süre geçirmeye çalışmasına çok sabırlı davrandı Palabıyık çok. İkili mücadelelerde ev sahibi takımın aleyhine düdük çalmak sizi saha içinde güçlü yapmaz hocam! Gördüğünü versen kâfi. Fazlasına gerek yok. Bence hakem de dün gecenin kötüleri arasındaydı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek