SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin stadını kana bulayacaklardı

Fenerbahçe'nin maçlarını oynadığı Ülker Stadı'na eylem hazırlığı yapan 3 teröristin yakalandığı öğrenildi. Teröristlerin Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda da eylem yapmayı planladıkları belirtildi.

Güncellenme: 12:00, 25/09/2016
Fenerbahçe’nin stadını kana bulayacaklardı

Terör örgütlerinin tehdidi altındaki Türkiye’de, iki stadyum ile ilgili şok bir gelişme yaşandı. Ülker Stadı’nda eylem hazırlığında olan 3 teröristin yakalandığı öğrenildi. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, Şüphelilerin Kadıköy’deki stadın yanı sıra Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda da keşif yaptıkları belirlendi.

22 Eylül 2016Galatasaraylı eski futbolcu İsmail Demiriz tutuklandıEski Galatasaraylı futbolcu İsmail Demiriz, FETÖ/PDY terör örgütü üyeliği suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.İlgili Haberi Oku

Teröristlerin adreslerinde Kalaşnikof silah ve roket başlığı ele geçirildi. Teröristlerin, Diyarbakır Lice kırsalından eylem için İstanbul’a gönderildikleri ve şehrin çeşitli noktalarında bir süredir eylem hazırlıklarını sürdürdükleri tespit edildi.

STATLARI FOTOĞRAFLAMIŞLAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada 3 teröristin örgütten aldıkları talimat doğrultusunda İstanbul’a geldikleri ve Ülker Stadı ile Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda keşif yaptıkları belirlendi. Teröristlerin fotoğraf ve görüntü çektikleri anlar ise güvenlik kamera görüntüleri ile saptandı. İstanbul İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması sonucu yakalanan şüphelilerin adreslerinde eylemde kullanılması planlanan bazı malzemelerle, Kalaşnikof otomatik silah ve roket başlığı bulundu.

25 Eylül 2016Lukas Podolski: Galatasaray`dan ayrılmayı düşünmüyorumGalatasaray’ın Alman yıldızı Lukas Podolski, takımdaki geleceği hakkında ülkesinin basınına açıklamalarda bulundu.İlgili Haberi Oku

TUTUKLANDILAR

Adliyeye sevk edilen üç terörist, savcılıktaki işlemleri ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. Hakimlikçe terör örgütü üyesi olmak suçlaması kapsamında tutuklanmalarına karar verilen üç şüpheli cezaevine konuldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan Sipan K. suçunu itiraf etti.

Statlarda ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde keşifler yaptığını itiraf ederken maç günü de Çevik Kuvvet polisine yönelik eylem planladıklarını, eylem planları ile ilgili kırsaldaki örgüt yöneticilerini bilgilendirdiğini, eylemi gerçekleştiremeden polise yakalandıklarını kaydetti.