SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray kanatlardan vuracak

Bruma ve Yasin Öztekin ikilisini etkili kullanarak Eren Derdiyok’u beslemeyi planlayan Hollandalı çalıştırıcı, rakibinin savunmada yaşadığı sıkıntılardan yararlanmak istiyor...

Güncellenme: 08:18, 24/09/2016
Galatasaray kanatlardan vuracak

Her anını G.Saray ile yaşayan Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, Beşiktaş'ı nasıl yıkacağını şekillendirdi. Bu sezon özellikle Bruma'nın ekstra bir performans sergilemesi nedeniyle kanatlara ağırlık veren Hollandalı çalıştırıcı, Vodafone Arena'da oyunu kenarlara yıkacak. Rakibinin savunmada yaşadığı sıkıntılardan faydalanmak isteyen Riekerink, Bruma ve Yasin'e güveniyor.

Bu isimleri Sneijder ile besleyecek olan başarılı teknik adam, ileri uçta harikalar yaratan Eren Derdiyok'u daha fazla topla buluşturmaya çalışacak. Böylece Beşiktaş'ı en zayıf gördüğü savunması ile yıkmaya çalışacak olan Riekerink, orta alanı da sıkı tutuyor. Yine Tolga-Selçuk ikilisinin görev yapması beklenirken, Rize maçındaki ilk 11 aynen sahaya inecek.

SERBEST ADAM BRUMA

Avrupa devlerinin sıraya girdiği Bruma'yı G.Saray'da kalmaya ikna eden Riekerink, oyuncusuna maçlarda özgürlük tanımaya devam ediyor. Portekizli futbolcudan tek bir kanada tıkılı kalmamasını isteyen Hollandalı çalıştırıcı, bunu Beşiktaş derbisinde de sürdürmesini istedi. 21 yaşındaki futbolcu mücadele içerisinde sık sık Yasin ile yer değiştirecek ve Beşiktaşlı bekleri zorlayacak.