SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Lig’de Arsenal formasıyla yıldızlaşan Mesut Özil, eski hocalarına dair samimi itiraflarda bulundu. Arsene Wenger, Löw ve Mourinho ile çalışma şansı yakalayan Mesut, “Bugüne kadar 3 menajer de kariyerimde bana çok yardımcı oldu. Bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum. 3 müthiş hocayla çalıştım. Hepsinin bana çok önemli katkıları oldu. Özellikle de Arsene Wenger’in gelişimimde büyük bir katkısı oldu, bu 3 dünya çapında menajerle çalışmış olmaktan dolayı son derece mutluyum” diyerek eski antrenörlerini övdü.

“HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMADIM”

Geçen sezon yaptığı 19 asistle Arsenal’in Fransız efsanesi Henry’nin bir sezonda en çok asist yapma rekorunu 1 asistle kaçıran Mesut bunu sorun etmediğini aktardı. 27 yaşındaki oyuncu, “Açıkçası hayal kırıklığı yaşamadım. Benim için önemli olan iyi performans sergileyip takıma başarısında yardımcı olabilmek. Tabiki rekoru kıramadığımız için üzgünüm ama benim için rakamların hiçbir önemi yok” diye konuştu.

Rekor kırmanın güzel bir şey olduğunu söyleyen Mesut, “Ama kıramadık diye de üzülmedim. Geçen sezon bir çok asist yaptım ve kendimi geliştirmeye de devam ettim ve bundan dolayı da gururluyum” ifadelerini kullandı.

“CİTY TARAFTARI ONDAN KEYİF ALACAK”

İlkay Gündoğan’ın Premier Lig’e geldiği hatırlatıldığında İlkay ile sürekli görüştüğünü söyleyen Türk asıllı Alman oyuncu, “İlkayla çok yakın arkadaş olduğumuzu söyleyebilirim. İlk golünü attığında onu telefonla arayarak tebrik ettim. Uzun süren bir sakatlık sonrası böylesi bir geri dönüş yapmak kolay değil. Böyle bir geri dönüş onun özgüveni için çok önemli. City taraftarı ondan çok keyif alacaktır. Umut ediyorum ki performansını devam ettirebilir” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:23:21,