SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bir daha asla ay-yıldız altında birlikte olamazlar!’

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Barcelona'da forma giyen milli yıldız Arda Turan için bomba bir iddia ortaya atıldı! Yazar Ercan Güven, ikilinin bundan sonra ancak düğün, cenaze, nikahta bir araya gelebileceğini yazdı.

Güncellenme: 10:47, 22/09/2016
‘Bir daha asla ay-yıldız altında birlikte olamazlar!’

Milliyet gazetesinin yazarı Ercan Güven bugünkü köşesinde Fatih Terim ve Arda Turan arasında yaşanan gerginlikle ilgili flaş bir iddiada bulundu. Güven, ikilinin bir daha ay-yıldız altında olamayacağını belirtti.

İşte o yazıdan çarpıcı bölüm;

“Açık söylüyorum; ben bıktım kabahatin kimde olduğunu bile bilmediğim bir davanın önüme sürülmesinden. Eli kulağındadır; vatandaş da bıkacaktır. Artık Milli Takım'ın alacağı sonuçlara göre ara sıra gündeme gelir o kadar. Çünkü bundan sonra Arda Turan ile Fatih Terim asla Ay-Yıldız'ın altında birlikte olamazlar…

Evet… Büyük konuşuyorum… Asla!.. Peki günün birinde Riva'da yan yana görürsek?.. Onlar “bildiğimiz” Fatih Terim ile Arda Turan olmayacaklar ki! İkisi de Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı dönemini yaşayan bu halkı boş yere meşgul etmiş, sanki derdi yokmuş gibi bir de çıkardıkları marazanın çözümünü halkın sırtına yüklemiş, olayın kariyerlerini ve popülaritelerini etkileyecek yöne gittiğini görünce hiçbir şey olmamış gibi öpüşüp koklaşma yolunu tercih etmiş insanlardan değildir çünkü. Biz öyle biliriz kendilerini…

Köprüler yıkıldı, gemiler yakıldı. Fatih Terim ile Arda Turan düğün, cenaze, nikah dışında yan yana olamaz artık. Benim bildiğim Terim, Arda Turan'ı Milli Takım'a davet etmek zorunda kalacağına Milli eşofmanı çıkarmayı, Arda Turan ise Ay-Yıldız'ı giymek için Terim'in görevi bırakmasını tercih edecektir bu saatten sonra. Ha… Kimseye de “çağırsaydı giderdim” demesin Arda Turan. Somut gerçekleri anlatmak yerine futbolcusunu halka şikayet eden Terim'i halka şikayet ederek “Milli Takım'a çağırılmama” cezasını müebbete çevirmiştir. Ya da Terim Milli Takım'da olduğu müddetçe diyelim.”

Yayınlanma Tarihi:10:43,