SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta kadro belirsizliği

Her bölgede güçlü alternatifli bir kadro imkânına sahip olan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in, Galatasaray karşısında sahaya nasıl bir 11 süreceği büyük merak konusu.

Güncellenme: 09:43, 22/09/2016
Beşiktaş’ta kadro belirsizliği

Vodafone Arena'daki ilk derbide Galatasaray'ı ağırlamaya tam kadro hazırlanan Beşiktaş'ta bu sezon transferlerle ortaya çıkan her mevkideki alternatif bolluğu, muhtemel 11 tahminlerini zorlaştırdı. Teknik Direktör Şenol Güneş, kaleden forvete bilinmezlerle dolu olan tarihi randevunun merakla beklenen kadrosunu kafasında netleştirmeye çalışıyor.

KALE:TECRÜBESİYLE TOLGA

Eldivenleri kime teslim edeceği konusunda kesin kararını henüz vermeyen Şenol Güneş'in, derbi tecrübesinden dolayı Tolga Zengin'i tercih edip, Akhisar maçındaki başarılı performansına ve taraftarın yoğun talebine rağmen Fabricio'yu kenarda oturtması bekleniyor. Ancak Fabri'nin kaleye geçmesi de büyük sürpriz olmaz.

DEFANS: İDEAL 4'LÜ BELLİ

Geri dörtlü, kadro tahminlerinde hata payının en az olduğu bölge durumunda. Hafta sonu savunma hattı çok büyük olasılıkla Gökhan Gönül, Marcelo, Tosic ve Caner'den oluşacak. Yine de Adriano ve Beck, kenar beklerinde güçlü alternatifler olmayı sürdürüyor. Caner'in sol önde kullanılması da ihtimal dahilinde.

ORTA SAHA: OZİ 10 NUMARA

Merkezde Atiba-Gökhan İnler uyumunu bozmak istemeyen Şenol Güneş, sakatlığı geçen Oğuzhan'a yer arıyor. Benfica ve Akhisar maçlarının yıldızı Talisca'dan vazgeçmeyi kesinlikle düşünmeyen tecrübeli hoca, Oğuzhan'a 10 numara olarak görev verip Brezilyalı genç oyuncuyu sol kanatta kullanabilir. Quaresma sağdaki yerini koruyacak gözüküyor. Olcay ise bu kurguda yedeğe çekilecek.

FORVET:YAZIMI TURAMI?

Derbide Beşiktaş'ın ileri uçtaki gol umudunun kim olacağı iki bilinmeyenli bir denklem. Şenol Güneş, ilk 4 haftayı 4 golle geçen Cenk Tosun ile Benfica maçı dışında ilk 11 şansı bulamayan ve bir türlü beklenen patlamayı yapamayan ‘siftahsız' Vincent Aboubakar arasında tercih yapacak. Güneş'in hangi forvette karar kılacağını öğrenmek için maç saatini beklemekten başka yol yok.

Yayınlanma Tarihi:09:42,