SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yasin dışarı, De Jong içeri

Tolga ve Selçuk İnan’ın yanına De Jong’umonte ederek orta alan hâkimiyetini ele geçirmek isteyen Hollandalı çalıştırıcı, Beşiktaş’ı bu şekilde yenebileceğini düşünüyor. Bu planda Yasin kenara gelecek.

Güncellenme: 08:02, 21/09/2016
Yasin dışarı, De Jong içeri

Sezonun ilk derbisinde favori ev sahibi Beşiktaş olarak gözükse de G.Saray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, kazanmak için her şeyi yapıyor.Hollandalı teknik adam, oyuncularıyla yaptığı taktik toplantısında Beşiktaş'ı yenecek güçte olduklarını belirterek onlaramoral aşılıyor. Galibiyete güçlü bir orta saha ile ulaşacaklarını düşünen Riekerink, De Jong'u hazırlıyor.

Orta alanda görev yapan Tolga Ciğerci ve Selçuk İnan'ın yanına vatandaşını monte ederek orta alan hâkimiyetini ele geçirmek isteyen başarılı teknik adam, savaşan bir orta alanla zafere uzanmak istiyor. Riekerink oyunun gidişatına göre Selçuk'u Sneijder'e yaklaştırarak hemhücumda hem savunmada etkili bir takımı ortaya çıkarmak amacında. Bu planda Yasin ise kızağa çekilecek.

JOR KULÜBEYE BAKMIYOR

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, maçlarda fazla oyuncu değişikliği yapmıyor. Sezon başında Beşiktaş ile oynanan Süper finalde 120 dakika boyunca 2 değişiklik yapan Riekerink, bu geleneğini yine kazanılan Karabük ve Akhisarmaçlarında da sürdürdü. Son olarak Rize'yi 2-0 yendiklerimaçta oyuna sadece Sinan Gümüş'ü alan Hollandalı, 3 oyuncu değişikliği yaptığı Kayserimaçını ise kazanamadı.

KAPTAN İŞİNE BAKIYOR

Kayseri maçında oyundan alınmasının ardından Çaykur Rize önünde de kaçırdığı penaltı ile gündeme gelen Selçuk İnan, eleştirileri umursamıyor. G.Saray'ın başarısına odaklanan kaptan, yeniden yükselişe geçmek için çalışıyor. Yönetim ve teknik heyetin de desteğini arkasına alan yıldız futbolcu, kulağını eleştirilere tıkadı.