SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş derbi için ideal kadroyu arıyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, tüm oyuncuların sisteme adapte olması için her antrenmanı taktik ağırlıklı ve yüksek tempoda yaptırıyor.

Güncellenme: 14:24, 21/09/2016
Şenol Güneş derbi için ideal kadroyu arıyor

Rakiplere karşı özel bir oyun kurgusu belirlemeyen tecrübeli hoca, kadroda bulunan bütün oyuncuların, sistem içinde rahatlıkla oynayacağı bir takım yaratmayı hedefliyor. Bu amaçla yapılan idmanlarda belli bir on bir kurmak yerine, hücum ve defans oyuncularını sürekli değiştirerek oynatıyor.

Orta saha ve hücumda oynayan Atiba, Oğuzhan, Tolgay, Gökhan İnler, Talisca, Quaresma,  Aras, Kerim Frei, Olcay, Cenk Tosun, Ömer ve Aboubakar’dan idman içinde farklı kadrolar kuran Şenol Güneş hızlı ve bol paslaşmalı hücum organizasyonunu yerleşik hale getirmenin çabası içinde. Aynı organizasyonu ısrarla ve sabırla tekrar ettirerek oyunculara ezberletmeye çalışan tecrübeli teknik adam böylelikle içeride, dışarıda, kupada ve Avrupa’da topun ve oyunun kontrolünü elinde tutan ve hep aynı cesur oyunu oynayan bir takımı yaratmaya özen gösteriyor.

GÖKHAN GÖNÜL VE CANER’E ÖZEL GÖREV

Kurt hocanın ısrarla yapılmasını istediği bir başka şey ise defans oyuncularının ayakla oyun kurması. Tosic ve Marcelo’dan aldıkları topları hemen Atiba veya onun yanında oynayan partnerine atmalarını isteyen Güneş, Gökhan Gönül ve Caner Erkin’e de defanstan top alarak atak başlatmalarını özellikle söylüyor.

Antrenmanları sık sık durdurarak hararetli bir şekilde oyuncuları uyaran ve gerekirse duracakları yeri,yapmaları gereken hareketleri dahi gösteren Şenol Güneş hangi kadroyu kurarsa kursun zorlanmadan oynayacak bir takım yaratmak için tüm gücüyle çalışıyor ve çalıştırıyor.

TAM TAKIM İDMAN

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında Galatasaray’ı ağırlayacak olan Beşiktaş, derbi mesaisini yüksek tempoda sürdürüyor.

Bu sabah Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan ve yaklaşık 2 saat süren idmana Gökhan İnler haricinde tüm takım katıldı.

Hafif sakatlığı bulunan Gökhan İnler’in tedbir amaçlı antrenmana çıkmadığı ve salonda bireysel çalışma yaptığı açıklandı.

Antrenman serbest yapılan ısınma koşuları, pas çalışması ve 5’e 2 çalışması ile başladı. İstasyonlardan oluşan parkurda değişmeli olarak kuvvet ve koordinasyon programı uygulandı. Yarım sahada taktik çalışması, taktik maçı ve duran top organizasyonları yapıldı. Yarım sahada yapılan çift kale maç ile günün tek çalışması sona erdi.

Beşiktaş, hazırlıklarına yarın saat 11.00’de basına kapalı yapacağı antrenmanla devam edecek.