SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ALTAY BAŞKANI EKMEKÇİOĞLU: “SABUNCU ANİ KARAR DEĞİLDİ”

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, takımını çalıştıran Serdar Sabuncu ile yolları ayırmalarının ani bir karar olmadığını söyledi. Sabuncu’yla hedefe ulaşmak için aynı paydada buluşamadıklarını dile getiren Başkan Ekmekçioğlu, “Serdar Sabuncu ile daha önce Balçova’da çalıştım, kendisini severim. Ancak ben de hedeften koparsam makamımı bırakırım. Bir çok nedenin toplamasıyla yolları ayırdık. Uzun vadede verim alamayacağımızı düşünüp bu kararı verdik” dedi.

Ayrılık kararının Tekirdağspor maçında alınan skorla ilgili olmadığını anlatan Başkan Ekmekçioğlu, “Benim de, Özden Töraydın’ın da teknik kararlara müdahale etmesi söz konusu değil. Sabuncu ile saygı içinde tokalaşarak vedalaştık” diye konuştu. Başkan Ekmekçioğlu, bu arada Alex Padulano’nun profesyonel şube başkanlığını bırakmasının iş hayatındaki yoğun tempodan kaynaklandığını, Serdar Sabuncu’nun ayrılışıyla ilgili olmadığını ifade etti.

EMRE HASAN’DAN İMALI PAYLAŞIM

Serdar Sabuncu’nun görevden alınmasının ardından yeni transferlerden Emre Hasan Balcı, sosyal medyada imalı bir paylaşımda bulundu. Tecrübeli ön libero, “Futbol hayatımda 16 yaşımda olayları şaşkınlıkla seyretmeye başladım. 23 yaşıma kadar olaylara bulaşmamaya çalıştım. 26 yaşıma kadar haksızlıklara isyan ettim, 28 yaşımdan sonra hiçbirşeyi değiştiremeyeceğimi anladım. Bence 16 yaşından itibaren bu mesleği yapan her sporcuya bir tane psikolog veya mentör şart” dedi.