SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melek gümüş madalya kazandı

Karesispor'un 16 yaşındaki milli sporcusu Melek Sarı, Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası'nda ikincilik kürsüsüne çıkarak Balıkesir'in gururu oldu.

Güncellenme: 12:53, 21/09/2016
Melek gümüş madalya kazandı

Türkiye şampiyonasında + 70 kiloda birinciliği elde ederek milli takıma seçilen Melek, 27 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında İrlanda’nın Dublin kentinde 40 ülkeden yaklaşık 1000 sporcunun katılımıyla düzenlenen dünya şampiyonasında ülkemizi temsil etti. Dublin’de birbirinden güçlü rakiplerini dize getirip adını finale yazdıran Melek, finalde Polonyalı sporcuya puanla yenilerek gümüşte kaldı.

Fahri Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan Melek Sarı, hocası Ender Yeşilyurt ile birlikte Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti. Eğitime ve spora her zaman destek verdiklerini dile getiren Başkan Yılmaz, Karesi ilçesini ve Balıkesir’i, ulusal ve uluslararası turnuvalarda temsil edecek sporcular yetiştirebilmek için spor tesislerini sürekli yenileyip geliştirdiklerini söyledi. Kısa sürede hem Türkiye şampiyonu hem dünya ikincisi olan Sarı’nın başarısından büyük gurur duyduğunu belirten Başkan Yılmaz, genç sporcuyu altın ile ödüllendirdi.