SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol Federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy’un, A Milli Takım’daki Fatih Terim-Arda Turan gerginliği için söylediği; “Arda’ya yapılan ayıp. Özür dileyecek biri varsa bu Futbol Federasyonu Başkanı, yönetimi ve teknik heyetidir” sözleri büyük yankı yarattı. Ulusoy’un açıklamalarını değerlendiren yorumcu Mehmet Demirkol, çarpıcı bir iddiada bulundu. Demirkol, şunları söyledi:

“Fatih Terim gibi bir isim de üst üste hatalar yaparsa, kendisini cezalandırır. Tümer Metin, Nihat Kahveci.. Hiçbiri bu seviyenin hocaları değil.

Bir futbol takımına verilecek  ücret o takımın oyuncularının ücretinden daha fazla olamaz. Prim ekstra bir katkıdır. Maaşından yüksek prim ben hiç duymadım. Banka gelen müdürleri CEO’lar alıyordur belki. Her kulübün problemlerinin sebebi ekonomik.

Fatih hocanın kapalı olduğu düşünülür. Yardımcılardan destek beklemediği düşünülür, tam tersidir. Kimseyi dinlemez zannedilir tam tersidir. Yanındaki bir şey söylemiyorsa sıkıntı çıkar.  Böyle bir hocanın daha güçlü bir yardımcı antrenör kadrosuyla orada olması lazım.

“TERİM’İN YARDIMCILARI KİM?

“Bugün Fatih Terim’in yardımcıları kim, bilmiyorum. Bu tip hatalar olabilir. Ama tüm bunları görmeyip, tek suçlu hocayı ilan etmek, bana çok iyi niyetli gibi gelmiyor.”

“Ben ortada özür dilenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ben Fatih hocaya basın toplantısında da sordum, ‘Melo-Riera olayından daha vahim bir olay mı oldu?’ diye, Arda öyle bir şey olmadığını söyledi. Arda’nın açıklamaları o yönde.”

“Fatih Terim’in istifa ettiğine dönük haberler çıktı. Böyle bir dedikodu ortalıkta dolaştı. Spor servisleri de alarma geçti. Ama böyle bir şey dolaştı. İstifa ettiği bilgisi reddedildiği için hiçbir yerde böyle bir haber çıkmadı.

Yayınlanma Tarihi:12:19,