SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan derbi için prim kararı!

Kara Kartal’da dev randevu içinsezon başında belirlenen prim sistemi uygulanacak. Yönetim “Böyle maçlar para dopingiyle değil kalpten oynanır” görüşünde

Güncellenme: 08:36, 21/09/2016
Beşiktaş’tan derbi için prim kararı!

Taraftarın pahalı bulduğu ve özellikle sosyal medyada fiyatlarına isyan ettiği derbinin biletleri, bu yoğun tepkiye rağmen kısa sürede tamamen tükendi. Başkan Fikret Orman, 32 bin kombine sahibinin olmasının kısıtlı sayıda satışa çıkan biletlere kapasitenin 5 katı talep gelmesine yol açtığını belirtti.

Süper Lig'in 5. haftasında Galatasaray'ı konuk edecek olan Beşiktaş'ta yönetimden dev randevu için sezon başı planlanan dışında ekstra prim kararı çıkmadı. Fikret Orman yönetimi, futbolcu başına derbi galibiyetlerine 50 bin TL, diğer lig maçlarının kazanılması halinde ise 20 bin TL prim belirlemişti. Dev mücadele için özel prim getirmeye ‘derbi para değil, yürek işidir' düşüncesiyle sıcak bakmayan siyah-beyazlı yönetim kurulunun üyeleri, bu karşılaşma için para dopingi yapmama görüşünde birleşti. Geçen sezon ise bu yaklaşımın aksine 10 bin Euro'luk derbi özel primi açıklanmıştı.