SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Beşiktaş derbide ağır basıyor’

Beşiktaş'ın eski futbolcularından ve teknik direktör Tayfur Havutçu, hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisini ve siyah-beyazlı takımı AMK Spor'a değerlendirdi.

Güncellenme: 13:29, 21/09/2016
‘Beşiktaş derbide ağır basıyor’

Tecrübeli teknik adam Tayfur Havutçu AMK Spor’a yaptığı açıklamada; “Beşiktaş’ın bu sezon yine ligi domine edebileceğini” söyledi.

Murat BOZKURT / ÖZEL HABER

BEŞİKTAŞ DAHA AĞIR BASIYOR 

Hafta sonu Vodafone Arena’da oynanacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisinde siyah-beyazlı takımın bir tık ötede olduğunu söyleyen eski futbolcu, “Beşiktaş bu sezona çok iyi başladı. Geçen senenin de şampiyonluğunun vermiş olduğu bir öz güven vardı. İyi transferler yaptı ve bu transferler takıma oturdu. Oyuncular birbirlerine çabuk uyum sağladı. Bu senenin en büyük favorisi bence yine Beşiktaş’tır ve ligi domine edecektir. Bu sadece benim görüşüm değil, Türk futbol kamuoyunun da görüşü. Vodafone Arena’da zaten muhteşem bir atmosfer var. O taraftar önünde maç kaybetmek pek kolay gözükmüyor. Galatasaray’a baktığımızda ise onlar da iyi transferler yaptı. Şu ana kadar iyi gittiğini de söyleyebiliriz ama Beşiktaş derbide taraftarının önünde daha ağır basıyor”

BEŞİKTAŞ, ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE GRUPTAN ÇIKAR

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki şansını değerlendiren Tayfur Havutçu, ” Benfica deplasmanından alınacak 1 puan çok önemliydi. Aslında kolay görünen ama enteresan bir grup. Herkesin herkesten puan alabileceği bir grup. Fakat Beşiktaş bu gruptan en ilk 2’de yer alıp çıkacaktır”

ŞENOL HOCA BEŞİKTAŞ’IN ARTISI 

Şenol hoca hakkında konuşan Havutçu, “Şenol hocanın zaten tecrübesi tartışılmaz. Ligi de iyi tanıyan bir teknik adam. Geçen sene Beşiktaş’ta kazanmış olduğu şampiyonluğun da bu seneye yansıdığı bir öz güven var. Şenol hoca bana göre Beşiktaş’ın artısı”

ABOUBAKAR’IN ZAMANA İHTİYACI VAR 

Aboubakar’ın performansına değinen deneyimli teknik adam, “Geçen sene Gomez’in yaptıkları ortada. Takıma katkısı üst düzeydeydi. Fakat bu sezon gerçekten Almanya’da Beşiktaş’ta geçirmiş olduğu performansı aratıyor. Aboubakar’ı Gomez ile karşılaştırmak doğru olmaz. Gomez’in stili daha farklı. Gomez’in yerini doldurur mu dersek, bunu demek için çok erken bence. Aboubakar’ı değerlendirmek için biraz daha zaman gerekiyor. Belli kalitesi olan bir futbolcu orası tartışılmaz ama dediğim gibi biraz daha zamana ihtiyacı var”

BENFICA MAÇINDA KENDİSİNİ GÖSTERDİ 

Talisca’nın kritik maçların adamı olduğunu söyleyen eski futbolcu, “Genç bir oyuncu. Kaliteli ve üstüne katabilecek bir oyuncu. Kritik maçlarda devreye girebileceğini Benfica maçında gösterdi. İyi frikik kullanabiliyor. Onun yapacağı asistler de çok önemli. Kiralık da olsa Beşiktaş için nokta transfer.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:32,