SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Advocaat farklı galibiyete rağmen uyardı

“Elde edilen sonuç, sakın sizi yanıltmasın. Takım olarak iyi yoldayız ama hâlâ geliştirmemiz gereken şeyler var. Top bizde olduğunda iyiydik.ayaklarımız daha çok yere basmalı.”

Güncellenme: 08:29, 21/09/2016
Advocaat farklı galibiyete rağmen uyardı

Sarı-lacivertli takımın Teknik Direktörü Dick Advocaat, Kasımpaşa karşısında alınan farklı galibiyete karşın, oyuncularını uyarmadan edemedi.Maçtan sonra takımla bir toplantı gerçekleştiren Hollandalı çalıştırıcı, yapılan olumlu hareketleri ve hataları tek tek dile getirirken, şu ifadeleri kullandı: “Kasımpaşa önünde aldığımız farklı galibiyet, sakın kimseyi yanıltmasın. Takım olarak şu anda iyi yoldayız ama hâlâ geliştirmemiz gereken birçok noktalar var.”

BLOKLAR ARASINDA ÇOK BOŞ ALAN KALDI

Bireysel oyundan kaçınmaları gerektiğini de söyleyen Advocaat, “Daha birlikte oynamalıyız. Top bizde olduğunda iyiydik ancak bazı anlarda iyi değildik. Takımca birlikte hareket etmeliyiz. Hücumu da savunmayı da birlikte yapmalısınız. Savunmaya geçince önde bir grup, arkasında kimse yok, kocaman bir boş alan. Böyle alan bırakırsak, daha iyi bir takım cezayı keser. Daha çok çalışacağız, ayaklarımız yere basacak” diye konuştu.

ORTA ÜÇLÜYE ÖZEL KUTLAMA

Dick Advocaat, soyunma odasında orta saha oyuncuları Ozan, Mehmet ve Josef'i, herkesin önünde tebrik etti. Maç öncesi Josef ve Ozan'dan ceza alanına girmelerini, forvete destek vermelerini isteyen Hollandalı, Mehmet'ten de Ozan ve Josef'in ileri çıkışlarında orta alanı toparlamasını istedi. Advocaat, isteklerini başarıyla yerine getiren oyuncularını özel olarak kutladı.