SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder fırtınası

Bu sezon Galatasaray'ın oynadığı 5 resmi maçta attığı 8 golden 4'ünün asistini yapan Hollandalı futbolcu, yakaladığı 10.55 kilometrelik ortalama koşu mesafesi ile arkadaşlarına savunmada da yardımcı olduğunu gösterdi.

Güncellenme: 07:44, 20/09/2016
Wesley Sneijder fırtınası

Geçen sezonun ikinci yarısında gösterdiği performans ne de niy le eleştirilen Wesley Sneijder, bu yıl harikalar yaratıyor. Menajeri ve babasıyla birlikte Başkan Dursun Özbek'le gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Hollandalı yıldızın formu zirve yaptı. Sezon öncesinde yönetim tarafından verilen 2.2 milyon Euro'luk cezanın, iyi oynaması durumunda affedilecek olması da Sniper'ı büyük ölçüde ateşledi.

Yeniden Galatasaray’ın liderliğini yapmaya başlayan Sneijder, hem savunmada hem de hücumda önemli bir katkı sağlıyor. 32 yaşında olmasına rağmen 10 numara pozisyonunda forma giymesine karşında 10.5 kilometre koşan Hollandalı yıldız, takımın savunmasına önemli katkıda bulunuyor. Bununla da yetinmeyen Sneijder, bu sezon Galatasaray’ın resmi maçlarda attığı 8 golün 4’ünde asist yapan isimdi.

Yayınlanma Tarihi:07:43,