SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecavüzcü sporculara hapis cezası!

Finlandiya'da bir kadına tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan Küba Erkek Voleybol Milli Takımı'nın beş oyuncusu, uzun hapis cezalarına mahkum edildiler.

Güncellenme: 14:26, 20/09/2016
Tecavüzcü sporculara hapis cezası!

Haziran ayında katıldıkları Finlandiya’nın Tammerfors kentindeki voleybol turnuvası sırasında kaldıkları otelde Finlandiyalı bir kadına tecavüz ettikleri gerekçesiyle tutuklu yargılanan Küba Erkek Voleybol Milli Takımı formasını giyen 6 oyuncunun yargılandığı davada karar açıklandı.

Yargılanan altı oyuncudan biri suçsuz bulunurken, milli oyunculardan dördü beş yıl, biri de üç buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

Küba Voleybol Federasyonu, Temmuz ayının başında tecavüz olayı ile ilgili yaptığı açıklamada oyuncularının karıştıkları tecavüz olayını kınayarak ”Bu tür davranışlar bizim spor ve toplumumuzun temelini oluşturan dürüstlük ve saygı ilkelerine aykırıdır. Gerekli önlemleri alacağız” demişti.

Tecavüz nedeniyle tutuklamalara karşın Küba Voleybol Milli Takımı Ağustos ayında Rio’da yapılan Olimpiyat Oyunları’na katılmış, oynadığı beş maçı da kaybetmişti.

Yayınlanma Tarihi:13:41,