SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink’ten Beşiktaş derbisine özel orta saha

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, orta sahayı güçlü tutmak adına Tolga, Selçuk ve De Jong'u bir arada oynatmayı düşünüyor.

Güncellenme: 13:11, 20/09/2016
Riekerink’ten Beşiktaş derbisine özel orta saha

Galatasaray bu sezonun ilk derbisinde Beşiktaş’ı evinde durdurmak için çalışmalarını hızlandırdı. Teknik direktör Jan Olde Riekerink, Vodafone Arena’da yenilmez olduğu öne sürülen son şampiyonu evinde devirmek amacında. Hollandalı teknik adam, oyuncularıyla yaptığı taktik toplantısında rakibin gücüne saygı duyduklarını belirtiyor ancak “Kimse yenilmez değildir” diyerek özgüven aşılıyor.

Beşiktaş’ı kendi sahasında önce durdurmayı planlayan Riekerink, ev sahibinin güçlü orta alanına karşılık Tolga’nın yanı sıra Selçuk ve De Jong ikilisini de aynı anda sahaya sürmeyi planlıyor. Koşan ve savaşan bir orta alan ile Şenol Güneş’in planlarını boşa çıkarmak isteyen Riekerink, taktik çalışmasında bu üçlüyü yan yana oynattı. Riekerink oyunun gidişatına göre Selçuk İnan’ı Sneijder’e yaklaştırarak hem hücumda hem savunmada etkili bir takımı ortaya çıkarmak amacında. Sarı-kırmızılılar hücumda ise Sneijder, Eren ve Bruma üçlüsü ile gol ararken, Riekerink oyuncularına beraberlik için değil kazanmak için gidiyoruz düşüncesini yerleştirmeye çalışıyor.

Yayınlanma Tarihi:13:09,