SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa imdada yetişti

20 Eylül 2016

Şampiyonluk mücadelesi veren bir takımın ligin ilk yarısında kaybedebileceği puanların yüzde 90'ını ilk 3 haftada yitiren Fenerbahçe'nin imdadına Kasımpaşa yetişti. Maçı izlemeyen biri skora bakarak sarı-lacivertli ekibin muhteşem bir futbolla farka gittiğini düşünebilir.

Önce şunu söyleyelim. Kasımpaşa, ligde izlediğim en kötü takım. İlk yarıda 3 pas yapamayan Kasımpaşa önünde Fenerbahçe'nin daha baskılı ve tempolu oynaması gerekirdi. Aslında Fenerbahçe'de değişen çok da bir şey yok. Advocaat, sistem ve 11 arayışını sürdürüyor.

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle yapılamayan 10 numara transferi, Salih ve Alper'in de Hollandalı hocanın istediklerini yapamamaları sonrası Ozan- Mehmet Topal-Josef üçlüsüne mecburi dönüş yaşandı. Savunma gücü yüksek olan bu üçlü organizasyon anlamında sıkıntı yaşıyor. Hal böyleolunca da hücumda tüm yük Volkan Şen ve Lens'in özel gayretlerine kalıyor.

Takımda hem organizasyon hem tempo sorunu var. Volkan Şen ve Lens'in iyi marke edildiği maçlarda Fenerbahçe'nin skor anlamında sıkıntı yaşayacağı bir gerçek. Lens, yaptığı 2 asistle gecenin iyileri arasındaydı. Ancak oyundan çıkarken ve kulübeye oturduktan sonra yaptıklarıyla daha fazla gündem olacak.

Lens'in oyundan alındıktan sonra hocasına gösterdiği tepkiyi anlayabiliyorum. Ancak Sow'un attığı gol sonrası kılını bile kıpırdatmadan kulübede oturması beni rahatsız etti.

Ne olursa olsun, yerine giren, takım arkadaşın. Yani, aynı forma için ter döktüğün kişi. Takımın başında zaten Van Persie derdi var. Bir de Lens sıkıntısı eklenirse, kurmayların vay haline. Görünen o ki, Advocaat'ın işi sadece saha içiyle sınırlı olmayacak. Bu kadronun takım ruhunu yakalayabilmesi için de çok yol alması gerekiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek