SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlklerin gecesi

20 Eylül 2016

Fenerbahçe adına Kasımpaşa maçında birçok ilk yaşandı. En başta sezonun 3 puanı. Ancak elde edilen bu 3 puanın içeriğinde çok önemli detaylar yer alıyor. Belki kriz dönemi, stres ve Kasımpaşa'nın zayıf kadrosundan ötürü çok iyi futbol seyretmedik ama Fenerbahçe'de bazı olumlu değişiklikler net bir şekilde görüldü.

Vitor Pereira döneminden bu yana eleştirilen orta sahadaki Josef de Souza, Ozan Tufan ve Mehmet Topal 3'lüsünden 2'si gol attı. Hem Josef, hem Ozan gollerin yanı sıra görmeye alışık olmadığımız şekilde sık sık ceza sahasına koşular yaptı.

Fenerbahçe'de eleştirilen bir başka mevki ise forvet hattıydı. Advocaat'ın ilk 11'de başlattığı Emenike 4 golün 2'sinde asisti yapan isim olurken, özelikle ilk yarıda pivot santrfor rolünde Kasımpaşa savunmasını yıprattı. İkinci yarıda ise oyun Fenerbahçe lehine kontrataklara dönüşünce hücum presle Moussa Sow'a al da at dercesine gol attırdı.

Sonuç olarak bu galibiyet Fenerbahçe'deki sorunları rafa kaldırmayacak ama bundan önceki maçlara bakıldığında bireysel performanslarda olumlu yönde değişimler göze çarptı.

İlklerin gecesinde ayrıca Moussa Sow ve İsmail Köybaşı'nın da Fenerbahçe formasıyla ilk gollerini atması yine gecenin dikkat çeken diğer ayrıntıları oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek