SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe maçında yaralanan öğrenci Ukrayna’da kaldı!

Zorya maçında Fenerbahçe'yi desteklemek isteyen Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan Emin Şimşek, feci şekilde yaralandı! Kafası ve kalçasından yaralanan Şimşek'in Sözcü Whatsapp Hattı'ndan duyurduğu sesine Odessa Başkonsolosluğu çözüm buldu!

Güncellenme: 15:46, 20/09/2016
Fenerbahçe maçında yaralanan öğrenci Ukrayna’da kaldı!

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Zorya ile 15 Eylül Perşembe günü Ukrayna'da oynadığı karşılaşma öncesinde sarı-lacivertli taraftarlar, Türk düşmanı ve başlarında kar maskeleri olan caniler tarafından saldırıya uğradı! Odessa'nın merkezlerinden biri olan Deribasovskaya Caddesi'nde taraftarlara saldıran holiganlar, Ukrayna'da üniversite öğrencisi olan Emin Şimşek'i feci şekilde yaraladı! Türkiye’ye dönmek isteyen Şimşek, pilotun kendisini kabul etmemesi üzerine Odessa’da kalmıştı. Odessa Başkonsolosluğu’nun yaptığı girişimler sonrasında yaralı öğrenci tedavisine Ukrayna’da devam edecek.

Sözcü Whatsapp Hattı‘mıza gelen haber sonrasında yaralanan Şimşek’in ambulans uçağa ihtiyaç duyduğunu okurlarımızla paylaşmıştık. Haberimiz sonrasında Odessa Başkonsolosluğu gazetemiz ile iletişime geçerek durum hakkında bilgi aktardı.

Hastanın bulduğu ülkede tedavi imkanı olduğu için ambulans uçak tahsis edilememektir” şeklinde konuşan Odessa Başkonsolosluğu öğrenci işleri temsilcisi Betül Ergül, “Emin Şimşek burada ameliyat olmak istediğini ifade etmiş bulunmaktadır” dedi.

Odessa Türk Kültür ve Öğrenci Derneği Başkanı Reşit Ergin de ilk olarak “Kavganın olduğu ve Emin arkadaşımızın hastaneye kaldırılmasından bu yana kendisiyle ilgileniyoruz. Maç 15 Eylül Perşembe günü oynandı, konsolosluk bizimle ilgilendi ancak ambulans uçak için işlemlerin uzun olmasından dolayı Fenerbahçeli yöneticilerinin sesimizi duymasını istiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

PEKAT PKETA

Yayınlanma Tarihi:12:54,