SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

De Jong’un işi zor

Galatasaray'da kadro genişliği forma yarışını da arttırdı. Takımda yeri garanti olan 7 isim dışındaki oyuncuların forma şansı antrenmandaki ve sahadaki performanslarına bağlı değişecek.

Güncellenme: 09:26, 20/09/2016
De Jong’un işi zor

Cimbom’da kadro, netleşiyor. Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'in bankosu Muslera, Carole, Selçuk, Tolga, Sneijder, Bruma ve Eren. Bu 7 isim dışında kalan 21 futbolcu, 4 forma için savaşıyor. Sağ bekte Sabri- Cavanda yarışı var. Serdar- Semih'in sağlık durumu Hakan-Chedjou ikilisinin kaderini belirleyecek. De Jong ve Hamit'in, Selçuk ile Tolga'dan formayı kapmaları sakatlık ve cezalar dışında çok zor. Yasin, Sinan, Josue ve Podolski gibi isimlerin varlığıyla, formayı giymek için yoğun çaba harcamak zorunda.

SABRİ-CAVANDA FORMA KAPIŞMASI

Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, Beşiktaş derbisi öncesi en büyük kararsızlığı sağ bekte yaşıyor. Sabri ile sakatlığı iyileşen Cavanda arasında bir tercihyapması gereken Hollandalı hoca, iki oyuncuyu yakın takibe aldı. Sabri'nin formunun yeterli olmamasına karşın, Cavanda'nın sakatlıktan çıkması nedeniyle Riekerink'in, Reyiz'e forma vermesi bekleniyor.