SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Advocaat’ı bekleyen sınavlar

20 Eylül 2016

Fenerbahçe, Kasımpaşa’yı deplasmanda mağlup ederek 3 haftalık kötü gidişata son verdi. Başakşehir, Kayserispor ve Bursaspor maçında alınan sonuçlar sarı lacivertli ekipte adeta travma etkisi yarattı. Pereira ile olan geçen sezonun hayal kırılığı da var tabii… Bir konsantrasyon eksikliği ve Advocaat’ın kafasında henüz bir sistem kuramayışı bunun en büyük nedenlerindendi. Hepsi üstüne eklenince kaos ortamı kaçınılmaz hale geldi.

Kasımpaşa deplasmanı takım içinde büyük önem taşıyordu. Alınan sonuç takımın gelecekteki durumunun anahtarı olacaktı. Farklı bir skorla 3 puan haneye yazdırıldı. Rüzgâr biraz daha Fenerbahçe’nin tarafından esiyor. Örnek verecek olursak da; Zorya maçında Kjaer’in son saniyede attığı gol. Hollandalı teknik adam, oyuncularını her geçen hafta yakın bir mercek altına aldı. Stoch’un istikrarsızlığını, Van Persie’nin inanılmaz formsuzluğunu, Salih’in hücum yollarında etkili olamayışını ve Sow’un maç eksiğini gözden kaçırmadı. Son mücadeleye yine farklı bir kadro ile çıktı.

Emenike’nin geniş açıdan oyunu okuyamaması Fenerbahçe’nin en büyük sıkıntılarından biri. Topla dripling ederken kontra ataklarda takımı kendine koordine edemiyor Nijeryalı futbolcu. Lens’in Kasımpaşa’daki performansı oyunun hâlinin en büyük etkeni. Yaklaşık 10 gün içerisinde Fenerbahçe’nin iki tane önemli sınavı var Kadıköy’de. Gaziantepspor ve Feyenoord karşılaşmaları. Buradan çıkacak olumlu sonuçlar ile, ‘Fenerbahçe ben buradayım’ diyebilir. Advocaat’ın nasıl bir oyun planı organize edeceği merak konusu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek