SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası'nda oynayacağı Kurtalanspor müsabakasının hazırlıklarına Nurettin Soykan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla başlayan Yeni Malatyaspor’da genç forvet oyuncusu Eren, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ligde neyin ne olacağının henüz belli olmadığını ifade etti.

“Psikolojimizin yükselmesi adına çok iyi oldu bu galibiyet”

Eren, Gaziantep karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, “Rakibimiz karşısında zaman zaman zorlandık ama kazanmasını bildik. Bizim için önemli bir müsabakaydı. Maçta zorlandığımız anlarda yok değil. Kazanmak önemliydi. Liderlik için 3 puan önemliydi. Şimdi tabii bizim psikolojimizin yükselmesi adına çok iyi oldu bu galibiyet” dedi.

“Neyin ne olacağı belli olmaz”

Eren henüz ligin başında olduklarını ve neyin ne olacağının belli olmadığını belirterek, “Ligin daha başındayız. Neyin ne olacağı belli olmaz. Ligde çok iyi takımlar var. Ama bu ligde genelde gününde olan takımlar kazanıyor. Örneğin Denizlispor, Sivasspor'u mağlup etti. Ligin daha çok başındayız. Bu seriyi devam ettirmek istiyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. Forvette güzel bir rekabetin olduğunu da kaydeden Eren, “Güzel bir rekabet var. Bu rekabet Yeni Malatyaspor'a yarayacak. Kim oynarsa oynasın fark etmiyor. Neticesinde burada kazanan Yeni Malatyaspor olacak” ifadelerini kullandı.

“Kupada hedefimiz gruplara kalmak”

Eren, çarşamba günkü Kurtalan maçıyla ilgili ise, “Kupada hedefimiz gruplara kalmak. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Bal ligi takımıyla oynayacağız belki ama dikkatli olmalıyız” dedi.