SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen sezonun şampiyonunu şimdiden açıkladı!

Spor yazarları, Beşiktaş'ın Akhisar Belediyespor galibiyetini yorumladı. İşte o yazılardan öne çıkanlar...

Spor yazarları, Beşiktaş'ın Akhisar Belediyespor galibiyetini yorumladı. İşte o yazılardan öne çıkanlar...
Sema Tuğçe Dikici: İlk 4 dakikada 2 kez rakibin kalesini yoklayan Talisca, 7. dakikada çerçeveyi buldu. Geçen sezonki maçta, geri paslarda Tolga’nın tansiyonları yükselten hamlelerini düşündüğümüzde Fabricio’nun soğukkanlı kurtarışları, ayak hâkimiyeti alkışı hak etti. (Sözcü)
Ahmet Çakar: Futbolun edebiyatında bir laf vardır; "Kötü oynarken de kazanabilmek önemlidir" diye... İşte Beşiktaş, dün gece bunu yaptı. Asla iyi oynamadılar. Rakip Akhisar, Beşiktaş'tan çok daha fazla pozisyona girdi ama kazanan konuk ekip oldu. Peki bu galibiyetteki ana faktör neydi? Biraz oyuncu kalitesi, çokça da futbol şansı... (Sabah)
Mehmet Demirkol: Lizbon’dan şahane finali yapan Talisca’nın maçındaki başında 3. denemesiyle gelen açılış bu güveni iyice yükseltti. Kiralandığında söylediğim gibi, Talisca, Beşiktaş taraftarını çok üzecek. Ondan ayrılmak yıkıcı olacak. Sosa’dan sonra Talisca’yı getiren daha iyisini de getirir diyelim. Çok net bir ikinci forvet Talisca, bir destek forvet. (Fanatik)
Güntekin Onay: Geçen sezon şampiyon olurken tüm bunları ligin büyük bölümünde iyi yapan Beşiktaş, ilginçtir belalısı Akhisar’ı 2 maçta da yenememişti. Dün kalitesi ve tecrübesi ile daha önce deplasmanda hiç yenemediği rakibi karşısında kolay kazandı. Özellikle Şenol Güneş’in oyuncu değişikliklerinden sonra Kartal, oyun üstünlüğünü tekrar eline geçirdi. (Vatan)
Cem Dizdar: “Futbol, iyi futbolcuyla oynanır” türünden bir klişe vardır. Dün akşam ki maç bu klişenin yaşamda vücut bulmasıydı. Oyunda baskın taraf yoktu ama topu ayağına aldığında ne yaptığını, nasıl etkili olacağını bilen takım Beşiktaş’tı.. Atiba, Talisca, Caner başta, topu ele geçiren Beşiktaşlılar hücumda çözüm üretme konusunda Akhisar’a göre ‘uzak ara’ öndeydi.. (Fanatik)
Rıdvan Dilmen: Beşiktaş tartışmasız sezonun favorisi, tartışması yok bunun. Büyük takımlar için ertesi sene zordur. Barcelona acayip bir sezon geçirir, ertesi sezon Real Madrid'in motivasyonu daha yüksek olur. Bu bizim ligde de geçerli. Aynı örnek iki sezon önce Galatasaray şampiyon oldu ama geçen sezon büyük düşüş vardı. Bu Beşiktaş'ın başına gelmez çünkü taze kan geldi, 14 oyuncunun 6-7'si yeni... (Sabah)
Murat Özbostan: Talisca'nın Sosa'ya göre en büyük farkı gol atmayı pozisyona girmeyi sevmesi. Direkt gole gitmeyi düşünüyor. Finali seviyor, risk almayı seviyor.. Golünü de attı. Talisca gol atmaya devam eder... Beşiktaş, Akhisar kabusuna son verirken, Galatasaray derbisi için geri sayım başladı. Müthiş maç olacak!. Bekleyin... (Sabah)
Fatih Doğan: Beşiktaş'ta sahada parlayan en önemli isim Talisca'ydı. Benfica maçında attığı gol doping etkisi yapmış. O özgüvenle toplu, topsuz her alanda çok gayretliydi. Sadece attığı gol ve yaptığı gol girişimleri değil topsuz alanda kademelere girip arkadaşlarının yükünü alacak kadar dinamik ve özgüvenliydi. Bu Talisca, Şenol Güneş'in tedrisatında bu anlayışla devam etsin Türkiye'de değil Beşiktaşlılar her takımdan özel seyircisi olur. (Sabah)
Erman Toroğlu: Beşiktaş'ta makine henüz tam çalışmıyor. Bazen işliyor, bazen tekliyor. Bunların galip geldiğin gün görmezsen yarın mağlup olduğunda ağlamayacaksın. Bülent Yıldırım az hatayla maç yönetmeye başladı. Eski eyyamcılığını bırakmış. (Fotomaç)