SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Mario Gomez Beşiktaş’a dönmek istiyor’

Mehmet Demirkol, NTV Spor'da Beşiktaş'ın Akhisar Belediyespor'u 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi. Demirkol ayrıca çok konuşulacak Mario Gomez iddiasında bulundu.

Güncellenme: 12:13, 19/09/2016
‘Mario Gomez Beşiktaş’a dönmek istiyor’

Mehmet Demirkol şu ifadeleri kullandı:

Mario Gomez’in bonservisi 9 milyon euro ise bu konu bu şekildeyse Almanya’da gerekli bilgileri alırsın. Bu iş başka bir yere gidebilir. Gomez, Beşiktaş’a dönmediği için pişman. Bu başka bir bilgi. Hatta dönmek isteyebilir. Burada Beşiktaş’ın vereceği karar önemli. Ben olsam devre arasında hemen geri alırım.

Gomez pişman yani, bunu biliyorum. Gazeteciyiz biz, bilgi alırız. Başka bir oyuncu olsa, ‘Zamanında beni tercih etmedi’ diyebilirsin. Gomez’den bahsediyorsan, sen de onu istiyorsun, alabiliyorsan alırsın. Olabiliyorsa olsun.

Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Arda Turan-Fatih Terim gerginliğine de değindi. Türk futbolunun iki önemli figürünün aralarındaki iletişimsizliğin kabul edilemez olduğunu dile getiren Demirkol, futbolcu ve hoca arasındaki baba-oğul söylemlerinin gereksiz olduğunu ve ortada bir haksızlık varsa bunun baba-oğul söylemi altında örtbas edilemeyeceğini dile getirildi.

Demirkol şöyle konuştu:

“Hesap soracağım lafını Türk halkına demediğini söyledi. Kime dedin Ardacığım? Açık olalım ya. Açık olmadıkça iş büyüyor. Açık olmayacaksan konuya girme. Birbirleriyle konuşmuyorlar ve basın üzerinden birbirlerine bir şeyler söylüyorlar. İnsanların bir tane babası ve bir anası olur. O bizim babamızdır filan olmaz. Orada hakkın yeniliyor, biz onun babası sayılırız, ağası sayılırız. Bütün dertler buradan geliyorlar, hacılıktan, hocalıktan babalıktan. Demokrasi var burada.”

“İKİ KİŞİ KONUŞMAZSA…”

“Herkes bir bireydir, herkes diğerinden birbirinden farklı olmayacak derecede önemlidir. Arda Türk futbolunun en önemli figürü. Bir problemi varsa bize çok net anlatabilir. İçeride bazı olaylar oldu. Burada da olur.; ama işimizi yaparken buraya aksetmez. Bu işi doğru yapmak, doğru algılamak lazım. Bizi bunlarla meşgul etmeyin. Burası milli bir yapı. Fatih hoca ile Arda konuşmamış. İki kişi konuşmazsa sorunun ne olduğu ortaya koyulamaz ki.”

“Gereksiz yükleri sırtına yüklemesin. Fatih Terim Türkiye’de teknik adamlığı geldiği zirve nokta. Arda Türkiye futbolunun geldiği zirve nokta. Bunlar aralarında anlaşamazlarsa futbolun vay haline.”