SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Euroleague Final Four’u İstanbul’da olacak!

Euroleague Final Four organizasyonu bir kez daha İstanbul'a geliyor! 2012'de Olympiakos'un şampiyon olduğu Final Four'a yine Sinan Erdem Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

Güncellenme: 17:20, 19/09/2016
Euroleague Final Four’u İstanbul’da olacak!

Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki 1 numaralı organizasyonu olan Euroleague’de Final Four’un yüzde 99 olasılıkla İstanbul’da düzenleneceği öğrenildi.

DÖRT TÜRK EKİBİ MÜCADELE EDECEK

Eski basketcolulardan Yusuf Erboy’un Twitter’dan paylaştığı bilgiye göre; önce İstanbul ile Moskova’nın yarıştığı, ardından Rotterdam ile Belgrad’ın da yarışa katıldığı ev sahipliği için geçtiğimiz günlerde Sırbistan ihtimali ağırlık kazanmıştı. Ancak Fenerbahçe, Anadolu Efes, Darüşşafaka Doğuş ve Galatasaray Odeabank’ın boy göstereceği dev organizasyonun ana sponsorunun devreye girmesi, diğer önemli sponsorların da Türk firmaları olması, ivmeyi yeniden İstanbul’a çevirdi.

BLÖFE KARŞI TÜRKİYE’YE DESTEK

FIBA ile Euroleague arasında yaşanan gerginlikler nedeniyle, Türk takımlarının, Basketbol Federasyonu’nun da etkisiyle Euroleague organizasyonu olan Eurocup’a katılmama kararı alması nedeniyle Euroleague yönetiminin İstanbul seçeneğine sıcak bakmaması ‘Eurocup’a takım göndermezseniz ev sahipliğini vermeyiz’ blöfüne karşı, Türkiye’nin ev sahipliği konusunda ciddi bir devlet desteği garantisinin bulunması organizasyonun Sinan Erdem Spor Salonu’na verilmesini sağladı.

Fenerbahçe Final Four’u Ülker Sports Arena’da düzenlemek için başvuruda bulunmuş, ancak salonun bazı fiziki yetersizlikleri nedeniyle Euroleague’den onay çıkmamıştı.

Yayınlanma Tarihi:17:17,