SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Lig’de Sivasspor’u deplasmanda Ziya’nın iki golüyle mağlup eden Denizlispor, 5 basamak birden tırmanıp 5’inci sıraya çıkarak zirve yarışına tutundu.

Sivasspor galibiyetini soyunma odrasında büyük coşkuyla kutlayan yeşil siyahlılarda 50 bin TL olan galibiyet primini Başkan Yardımcısı Mustafa Üstek üstlenirken, Yönetici Ali Fırat da 50 bin TL ek prim müjdesi verdi. Geçen hafta iç sahada Yeni Malatyaspor beraberliği ile kaçan 2 puanı telafi ettiklerini söyleyen Teknik Direktör Selahattin Dervent, “İki haftalık sancılı süreci atlattık. Bu bizim için galibiyetten daha büyük bir kazanç” diye konuştu.

Takımın her geçen daha iyiye gittiğini kaydeden Dervent, “Şimdi sıra taraftarlarda. Mersin maçını şölen havasına çevirsinler. Bu karşılaşmada bütün Denizli halkını tribünlere bekliyorum” dedi.

Alınan galibiyet için tüm ekibi kutlayan Başkan Süleyman Urkay ise, “Sivasspor karşısında gösterilen mücadele ve ortaya çıkan tablo, aslında kulüp olarak yaşadığımız süreci resmetmiştir. Böyle zamanlarda geri durmayan, yılmayan, yıkılmayan ve her zaman dik duruş gösteren yol arkadaşlarım, teknik ekip ve futbolcu kardeşlerimle birlikte olmaktan gurur duyuyorum” ifadesini kullandı.