SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor destek turuna çıkacak

Süper Lig'den TFF 1'inci Lig'e düştükten sonra ekonomik darboğaza giren Balıkesirspor'da paralarını alamayan futbolcuların maddi sorunlara dikkat çekmek için geçen hafta yaptığı antrenman boykotunun ardından kaynak arayışına yönelen yönetim, destek turuna çıkacak.

Güncellenme: 15:06, 19/09/2016
Balıkesirspor destek turuna çıkacak

Hafta içinde Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, sanayi, ticaret ve esnaf odalarının yöneticilerinı ziyaret edeceklerini söyleyen Başkan Feyyaz Çiftçi, “Sorunları çözmek için girişimlerimizi sürdürüyoruz. ‘Balıkesirsporluyum’ diyen herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz” dedi.

Dün deplasmanda Banrdırmaspor’la oynanan ve golsüz sona eren maça da değinen Çiftçi, böylesi kritik bir müsabakadan alınan 1 puanın önemli olduğunu savundu.

Çiftçi, “Derbiyi kazanıp, ilk 2 haftadaki puan kayıplarını telafi etmek istiyorduk ancak olmadı. Maç ortada geçti. İki takım da kazanabilirdi. Her şeye rağmen deplasmandan yenilmeden dönmek de önemli” dedi. Çarşamba günü kupada Hatayspor’la deplasmanda karşılaşacak Balıkesirspor, yarın bu kente gidecek. Futbol Şube Sorumlusu Harun Atabay, “Kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” dedi.