SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Advocaat sopayı eline aldı

Fenerbahçe’de Dick Advocaat’ın disiplin rüzgârı esiyor. Sarı-lacivertlilerin teknik direktörü, takım içindeki disiplin kuralları ile dikkat çekiyor.

Güncellenme: 10:28, 19/09/2016
Advocaat sopayı eline aldı

Göreve geleli henüz bir ay olan tecrübeli çalıştırıcının en önem verdiği konuların başında disiplin geliyor. Vitor Pereira'dan sonra başlayan dönemde Hollandalı teknik adamın disiplin konusunda birçok yeni düzenleme ve uygulama getirdiği öğrenildi.

Aslında Fenerbahçe Kulübü'nde mevcut disiplin talimatları mevcut. Ancak bunlar Vitor Pereira döneminde çok fazla uygulanmıyordu. Dick Advocaat ile birlikte ilk olarak bu disiplin yönetmeliği devreye girdi.

Futbolcuların kampta odalarına istediği yemekten, krampon ve malzemelerin bırakılacağı yere kadar; takımın bu disiplin talimatına uyması istendi.

Antrenman geliş gidiş saatleri gibi birçok konu tekrar düzene sokuldu. Bunun dışında 68 yaşındaki hoca, oyuncularına telefon yasağı da getirdi. Bu karar takım yemeklerinde ve maç günü stada yapılan yolculuklarda uygulanıyor.

Buna göre futbolcuların maç günü otobüste ve takım yemeklerinde telefonlarını kullanması istenmiyor. Böylelikle takımın maçlara daha fazla konsantre olması hedeflenirken, yemeklerde de takım olgusu ön plana çıkarılmaya çalışılıyor.

Milliyet