SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arena'da seyircisine kavuşan Galatasaray, öyle iştahlı bir futbol oynadı ki, Çaykur Rizespor'un bu baskıya dayanması mümkün değildi. Sarı-kırmızılı taraftarların sevgilisi haline gelen Eren Derdiyok gözlerin pasını silen bir röveşata golüne imza atarak perdeyi açtı. 1.92'lik bir futbolcudan bu kadar estetik bir vuruş izlemeyeli uzun zaman olmuştu. Galatasaray takımı, golcü futbolcuyu ne kadar çok beslerse o kadar çok gol atar. Kısacası Eren, güven veriyor. Eren gibi fark yaratan bir diğeroyuncu da Tolga Ciğerci.

Orta alanda her topa basıyor, her rakibi kovalıyor. Takımın en çok koşanı. Asla boş koşu yapmıyor. Geçen yılki kadro hemen hemen aynı ama Eren, Tolga ve Bruma kalite katarak takımı sürüklüyor. Bruma rakipleri çaresiz bırakan süratinin yanına doğru bas ve asist özelliklerini de ekleyip, arkadaşlarını besleyebilse dünya yıldızı olabilir. Ama fazlasıyla bencil davranıyor.

İlk yarı Galatasaray öyle yüzdelerle oynadı ki, istatistik kâğıdını eline alan, Dortmund ya da Barcelona'nın maçı var zanneder. Yüzde 70'e 30 topla oynama ve rakibi ezip geçen bir yüksek yüzdeli pas isabeti. Sarı kırmızılılar bu yıl topu iyi kullanıyor. Bunda da en büyük pay Tolga Ciğerci'nin. Ligdeki yüzüncü maçına çıkan Sneijder de yaptığı iki harikaasistle beklentileri karşılayan diğer isim oldu. Wesley-Eren uyumu her iki futbolcuyu gol ve asist krallığında zirveye taşıyacak gibi duruyor. Beşiktaş maçı öncesinde hem moral bulup hem de maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturan Galatasaray'ın gerçek gücünü Vodafone Arena'da göreceğiz.

Yayınlanma Tarihi:09:22,