SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin 4. haftası olmasına rağmen teknik direktör Ersun Yanal takım içerisindeki arayışlarını bu karşılaşmada da sürdürdü. Yanal, Ramil'i kadroya almazken 6 yeni transferi ilk 11 de sahaya sürdü. Yeni transferler ilk kez birlikte sahada yer aldı. Takımın sağ beki Zeki Yavru kulübeye çekilirken çakma sağ bek Mustafa Yumlu'ya şans verdi. Ligin yeni ekibi karşısında istediği futbolu oynayıp rakibe kabul ettiren Trabzonspor ilk yarıda  Koreli oyuncu Suk ve Mehmet Ekici ile üç net gol pozisyonunu değerlendiremedi.

Kaleci Haydar'ın da hakkını teslim etmek lazım. Bordo- mavili takım sezon başından bu yana ilk kez derli toplu bir futbol sergiledi. İlk yarıdaki umut veren oyunu ikinci yarıda yerini kâbusa bıraktı! Herkes ikinci yarı Trabzonspor'dan gol beklerken ev sahibi takım Emre ile şok bir gol buldu. Bu gol bordo-mavili takımın oyun dengesini bozdu.

Yanal, oynadığı futbol ile katkı sağlayamayan Mehmet Ekici'yi kulübeye çekip Okay'ı oyuna soktu. Çakma sağ bek Mustafa'ya ise bir saat tahammül etti. Yerine ise başkanın hafta içerisindeki demecinden etkilenmiş olmalı ki N'Doye'yi aldı! Bu değişiklikler ilaç olmadı.

Trabzonspor'un bedava elden çıkartıp “kâr ettik” diye övündüğü Sefa Yılmaz skoru tayin eden frikik golüne imza attı. Bordo-mavili takımın yeni transferleri Castillo, Onazi, Bero, Suk ve Ibanez'in Trabzonspor'un futboluna çok bir şey kattığını söylemek mümkün değil. Ersun Yanal'ın sahaya sürdüğü kadro sanki birilerine mesaj niteliğini taşıyordu. “Alın işte transferleriniz” der gibiydi! Takım içerisindeki macera arayışı, bordo-mavili takıma pahalıya patladı. Bu futbol ve kaybedilen puanlar Trabzonspor için uykusuz gecelerin habercisi gibi..