SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eren ve Tolga’nın emeği

Karabük maçı Eren'e hazırlanan pozisyon bir, Eren'in attığı gol 1. Akhisar maçı Eren'e hazırlanan pozisyon bir, Eren'in attığı gol 1. Kayseri maçı hazırlanan gol sıfır, Eren doğal olarak gol atamadı. Rize maçı başladı Sneijder, Eren'in muhteşem fiziğinin hacmi çevresine bir top gönderdi. 1.92 boyunda bir adam iki ayağını göğe kaldırıp, bana göre yılın golünü muhteşem bir röveşata ile attı. Eren, iri fiziği ile birlikte kafalarda pivot santrfor fikri uyandırıyor. Ancak rakip savunmanın her yanına basarak presi ilk başlatan adam oluyor.

Riekerink Bey de eldeki malzemeye göre takımını gayet iyi hazırlıyor. Takım ilk kez seyircisi ile de bütünleşince havaya girdi ve ilk yarının tek hâkimi idi. Riekerink Bey'in öncelikle yapması gereken, bu takım Eren'i ceza alanı içinde nasıl daha fazla topla buluşturabilir? Sadece Bruma topla adam eksilttiği için oturmuş savunmaya karşın, Eren'e pozisyon oluşturulamıyor. Eğer Eren Beşiktaş'ta olsa iddia ediyorum 40 gol atar.

80 DAKİKA BEKLEDİ

Tolga da fark yaratmaya devam ediyor. Kendine güveni geldikçe güçlü fiziğini kullanarak adam eksiltmeye ve topu her yöne çevirmeye başladı. Her maç üstüne koyuyor. Tolga ve Eren'in bonservisini tartışanlara; Hajroviç otur sıfır derim. G.Saray'ın herkesin bildiği bazı defoları yine bu maçta da sırıttı elbet. Bu defoları adlandırmayacağım herkes biliyor zaten. Yasin, Kayseri'deki ilk yarıdan daha kötüydü, Riekerink Bey bu kez çıkarmadı.

Bir hafta önce ilk 45 sonunda 2 oyuncu değiştiren Sempatik Bey'in bu kez ilk değişiklik için 80 dakika beklemesi şaşırtıcıydı! Sneijder kalitesine uygun artıda değil hâlâ. Tolga Özkalfa da  Yasin'e yapılan net penaltıyı tereddütsüz bir tavır içinde es geçerek 1-0'lık kırılgan skoru daha da stresli hale soktu. Eren attığı 2. golle takımını, teknik ekibi, taraftarları rahatlatırken, Arena'nın yeni kahramanı artık benim dedi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek