SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin orta saha oyuncusu Alper Potuk, FB TV ekranlarında açıklamalarda bulundu. Deneyimli futbolcu “Biz kur çekimini deplasman dönüşü otobüste izledik. Yine kura şanssızlığımız devam etti. Şampiyonlar Ligi ayarında zor bir grup. Fenerbahçe zor maçları sever daha iyi oynar. Biz gruptan çıkacağımız düşünüyoruz. Geçen sene kuralar çekildiğinde Molde’yi kimseyi tanımıyordu. Bizim dahi önümüzde gruptan çıktılar. Zorya da Molde ayarında bir takım. Feyenoord’un United’ı yenmesiyle grup farklı bir hal aldı. Biz inşallah Feyenoord’u yenip liderliği almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Alper Potuk’un açıklamaları şu şekilde:

“İDMANLARDAN SONRA…”

“Antrenmanlardan 2-3 saat öncesinde tesiste olmaya çalışıyoruz. Antrenman sonrasında ise kalmak istiyoruz. Sıkı bir şekilde çalışarak performansımızı artırmak istiyoruz.”

MESSI BİLE YAPAMAZ”

“Dünyanın hiçbir yerinde bireysel olarak hiç bir oyuncu bir şey yapamaz. Messi mesela dünyanın en iyi oyuncusu, bence de öyle. Barça’da çok iyi fakat milli takımında çok iyi işler başarmadı. Zorya maçında gelen son dakika golüyle şansımızın döndüğünü düşünüyorum. Bir galibiyetle başlayıp yolumuza devam etmek istiyoruz.”

“TARAFTAR HER ŞEYİMİZ”

“Taraftar bizim her şeyimiz, 12. adamımız. Stada geldiğimizde ilk sorumuz “Taraftar nasıl?” oluyor. Bursa maçında çok iyilerdi. Kasımpaşa maçını kazanıp önümüzdeki maçlarda onlardan destek bekliyoruz.”

NASIL BİR ÇOCUKTU?

“Sessiz bir çocukluk geçirdim. Derslerim iyiydi. Futbola çok aşıktım. Eve sadece yemek yemeye gelirdim sonra tekrar maç yapmaya giderdik. 2002 yılında Eskişehir’de futbola başladım. 2 sene orada oynadıktan sonra 13 yaşımda Eskişehir’in altyapısına transfer oldum. Böylelikle macera başladı.”

ALTYAPI NE DURUMDA?

“Altyapılarda ülke olarak tesis bakımından Fenerbahçe hariç iyi değiller. En önemli şey tesisler ve eğitimciler. Altyapıdan birçok oyuncumuz geliyor. İyi bir iletişimimiz var. Antalya maçımız vardı bir tane sadece ben ve Mehmet(Topuz) abi vardık çok iyi bir maç çıkarmıştık beraber. Çok çalışıyorlar inşallah bu kutsal formaya bu büyük formaya layık olacaklar. Taraftarlarımıza kötü günler yaşattık biliyoruz. Bunun sorumlusu da bizi. Fenerbahçe tarafatarı çok cefakar bir taraftardır. İnşallah onlara çok güzel günler yaşatacağız.”

“YENİ GELENLERE FENERBAHÇE’Yİ ANLATIYORUZ”

“Bekarlar Türkler olarak daha çok görüşüyoruz. Yabancı arkadaşlarımızla aramız çok iyi ama onlar Antrenman sonrası ailelerinin yanına gidiyor. Antrenmanlardan sonra konuşuyoruz. Ama laf bir yerden sonra artık kazanmalıyıza geliyor. Ben ilk geldiğim dönemlerde abilerimiz bizimle konuşurlardı. Tavsiyelerde bulunurlardı. Artık sıra bize geldi yeni gelen arkadaşlarımıza Fenerbahçe’nin büyüklüğünü anlatıyoruz. Biz kaybettiğimiz zaman dünya başımıza yıkılıyor en az taraftarlar kadar üzülüyoruz. Kazanmak bizim için ekmek gibi su gibi. Kaybedince olmuyor zehir oluyor. Örneğin Ersun Hoca’nın döneminde 3-2 mağlup başlamıştık. Sonrasında şampiyon olmuştuk. İnşallah sezon sonu bu konuştuklarımızı anarız.”

Yayınlanma Tarihi:16:23,