SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: ‘Riekerink bey diyeceksiniz’ diyorlar; ama….

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Çaykur Rizespor karşısında aldığı 2-0'lık galibiyeti yorumladı.

Güncellenme: 00:49, 18/09/2016
Rıdvan Dilmen: ‘Riekerink bey diyeceksiniz’ diyorlar; ama….

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Çaykur Rizespor maçını analiz etti. Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink’in saygıyı hak ettiğini dile getiren Dilmen, Carole ve Bruma’nın bir kanatta gösterdiği performansı Sabri-Yasin ikilisinin göstermediğini dile getirdi.

İşte Dilmen’in maç sonu düşünceleri:

“Galatasaray ligin 3 haftasında tutuk oynadı. Bir tek Akhisar açında oyunun belli bölümünde daha iyi oynadı. Bugün favori Galatasaray’dı. Eren Derdiyok 4 gole ulaştı. Eren Derdiyok belki penaltıyı atabilirdi. Selçuk morallensin diye düşünüldü. Haklı bir galibiyet aldı Galatasaray. Neden fazla pozisyona giremiyor, bu konuşulmalı. Galatasaray’ın orta alandaki iki oyuncusu benzer özellikte oyuncular. Tolga Selçuk’tan daha tempolu, Selçuk diğerine nazaran öne daha çok giden bir oyuncu. Genelde birbirlerine yakın ve dar alanda oynuyorlar.”

“SABRİ İZİNLİYDİ”

Carole ve Bruma çok iyi oynadılar. Bugün Sabri izinliydi. Çok hata yapmadı ama soldaki Carole-Bruma etkinliğini Sabri Yasin ile yapsaydı oyun çok farklı olurdu. Sneijder şimdiye kadar çok etkili değildi. Bu maça da çok etkili başlamadı.”

“Riekerink ve Sneijder bu takımda olmasa, De Jong şu anda Los Angeles’taydı. Eren Derdiyok’ta Mustafa Pektemek havası var. Her yere ayağını, kafasını sokuyor. Allah korusun bir sakatlık yaşayabilir.”

“Galatasaray kulübü Teknik Direktörü saygıyı hak ediyor. Galatasaray taraftarıyla aynı fikirdeyim. Riekerink bey diyeceksiniz’ diyorlar. Doğru ama bizim dilimiz izin vermez.”

Yayınlanma Tarihi:23:23,