SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mario Gomez’de yeni şüphe

Siyah-beyazlı kulüp, Fiorentina ile Wolfsburg arasındaki anlaşmanın detaylarını öğrenebilmek için Alman Maliye Bakanlığı’na yaptığı başvurudan sonra titiz bir araştırma ile İtalyanlar’ın 9 milyon euro bonservis ücreti aldığı bilgisine de ulaştı. İlk yönetim toplantısında konu tartışılacak, yeni bir yol haritası belirlenecek.

Güncellenme: 15:15, 17/09/2016
Mario Gomez’de yeni şüphe

Beşiktaş Yönetimi, Almanya'nın Wolfsburg takımına transfer olan Mario Gomez'in peşini bırakmıyor. Bu dosyayı kapatmamakta kararlı gözüken siyah-beyazlı kulüp, Fiorentina ile Wolfsburg arasındaki anlaşmanın detaylarını öğrenebilmek için Alman Maliye Bakanlığı'na yaptığı başvurudan sonra titiz bir araştırma ile İtalyanlar'ın 9 milyon euro bonservis ücreti aldığı bilgisine de ulaştı.

Başkan Fikret Orman'ın talimatıyla bu transferin perde arkasını aralamak için yoğun uğraş veren yöneticiler, Almanlar'ın Gomez için ödediği bu rakamı duyunca adeta şoke oldular. Çok iyi ilişkiler kurduğu Fiorentina Kulübü'ne her konuda güvenen Beşiktaş Yönetimi'nin, böylesine bir aldatmacaya ihtimal vermek istemediği, bu yüzden konunun etraflıca araştırıldığı öğrenildi.

Gomez'in 1.5 milyon euroya satıldığının ve Beşiktaş'a da 750 bin euro düşeceğinin söylenmesine rağmen buna ilk günden itibaren inanmayan siyah – beyazlı yönetim, ilk yönetim kurulu toplantısında bu dosyayı yeniden masaya getirecek. Gomez'in transferinden gelecek yüzde 50'lik payı İtalyanlar'a kaptırmak istemeyen yönetim bu dosya için görevlendirdiği avukatların da raporlarını inceledikten sonra yolunu belirleyecek.

Yönetim, Gomez'in transferini aydınlatarak zarara uğramamak ve 9 milyon euro rakamı doğrulanırsa kendisine düşen 4.5 milyon euroluk payı almak için gerekli tüm makamlara başvuracak. Wolfsburg'a transfer olduğundan beri Mario Gomez, sadece 1 maçta oynadı ve 90 dakika süre aldı.

(Milliyet)