SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat’dan Van Persie hakkında şok yorum

Fenerbahçe’nin başında yüzü bir türlü gülemeyen Hollandalı çalıştırıcı, kötü gidişatla ilgili yönetime ilettiği raporunda çarpıcı tespitlerde bulunurken transfer politikasını da eleştirdi.

Güncellenme: 07:50, 17/09/2016
Dick Advocaat’dan Van Persie hakkında şok yorum

AMK GAZETE

5 resmi maçta 3 yenilgi ve 1 beraberlik yaşayan ve sadece Grasshoppers rövanşında galibiyet yüzü görebilen Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Zorya Luhansk beraberliği sonrası acı itiraflarda bulundu.Hollandalı teknik adam, sarı- lacivertlilerin tarihindeki en kötü dönemlerinden birini yaşamasının nedenleriyle ilgili olarak yönetime sunduğu raporunda öncelikle Diego veNani'nin gönderilmesinin hata olduğunu belirtip, bu ayrılıkların ardından yaratıcı bir 10 numara transferi yapılmamasının da yanlış olduğunu savundu.

RVP bu haliyle oynayamaz'

Takımın en büyük gol umudu Van Persie'nin istenilen fizik gücünde olmadığını da vurgulayan Advocaat, vatandaşının bu haliyle ilk 11'de oynamasının imkânsız olduğunu söyledi.Hollandalı golcünün ancak 30 dakikalık fizik gücünde olduğunu vurgulayan Advocaat, hazır olmayan oyuncuları kim olursa olsun oynatmayacağımesajını da vermiş oldu. Tecrübeli hoca, gol yollarındaki sıkıntıyı orta sahadan ve beklerden hücuma yeterince destek gelmemesine bağlarken Emenike'nin inişli- çıkışlı grafiği ile Sow'un hazır olmamasından da dert yandı.

‘Salih'e güvenmek hataydı'

Yönetimin ‘Orta sahada SalihUçan'ın daha etkili kullanılması' beklentisine de yanıt veren Advocaat, genç oyuncunun bu beklentiye uygun düzeyde olmadığını söyledi.Hollandalı teknik adam, yönetime “Salih'in ilk 11'de oynaması için çok çalışarak eksiklerini gidermesi ve kendini geliştirmesi gerekiyor. Oyun kurmada yetersiz, fizik gücü de istediğimseviyede değil” raporu verirken, Salih'e güvenilerek orta saha transferi yapılmamasının da büyük bir hata olduğunu vurguladı.