SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Akyazı Spor Kompleksi Koordinatörü Gökhan Saral, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Seyfullah Kınalı ile birlikte Akyazı Stadı’nda incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, eksikliklerin biran önce giderilmesi ve stadyumun yetişmesi için talimat verdi.

TURAN: TRABZONSPOR’A GÜZEL BİR STAT YAPIYORUZ

Gökhan Saral ile fikir alışverişinde bulunan Turan, “Trabzonsporumuza güzel bir stadyum yapıyoruz. Her şey çok güzel olacak. Bugün bütün imalatçı ekip ve paydaşlarımızla değerlendirme yaptık. Çatı-çelik montajını bir hafta içerisinde tamamen bitireceğimiz stadyumda skorboardın montajını tamamladık. Stadyum zeminine sereceğimiz hibrit çim için ise drenaj çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kompleks çevresindeki bağlantı yolları ve kavşakları, Karayolları Genel Müdürlüğümüz en kısa zamanda tamamlayacak. Türkiye’nin gözbebeği Akyazı Stadyumu, ‘Smart Roof’ çatı sistemi ile Türkiye’de bir ilk olacak” dedi.

Trabzonspor Kulübünün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, ayrıca “Toki Başkanı Turan’a Akyazı Stadyumu’nun bitirilmesine yönelik gösterdiği çabadan dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.