SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zor ya!

16 Eylül 2016

Sezona hayal kırıklığı ile başlayan Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde alacağı galibiyetle ayağa kalmak ister diye düşündük. Ama yanılmışız. Çünkü bu Fenerbahçe'nin ayağa kalkacak hali yok. Zorya maçını izleyenler ilk yarıda muhtemelen ya kanal değiştirmiştir ya da uyumuştur. Nasıl uyumasın ki? Pereira'nın vazgeçemediği Mehmet Topal ve Josef de Souza hastalığına Dick Advocaat da kapılmış. Bu ikili birlikte oynadığı her maçta orta alanı kısırlaştırıyor. Üretkenliği azalan ve yaratıcı oyuncusu olmayan Fenerbahçe, sadece duran toplara kalıyor.

Zorya, Ukrayna Ligi'nde zirveyi kovalayan, haddini bilen ve belli bir sistem kurgusu içinde oynamaya çalışan disiplinli bir takım. Hani biz kendimizi dev aynasında görüp, rakipleri küçümsemeye bayılırız ya.. Hani bizim üç büyüklerimizin kadro değerleri yüz milyon Euro'nun üzerindedir ya… Ama gerçekler öyle değil işte. Futbol parayla oynanmıyor.

O yüzden de Ukrayna, ülke sıralamasında hep bizim üstümüzde. Onlar 8, biz 10. sıradayız. Advocaat ikinci yarıya Salih Uçan'ın yerine Ozan'ı alarak başladı. Salih'ten beklentiler çok büyük ama gel gör ki genç yıldız giderek geriye doğru koşar adım ilerliyor. Kendini toparlamazsa onun adına yazık olacak. Bu hamleyle orta alanı kalabalıklaştıran temsilcimiz rakibinin üstüne biraz daha gitmeye başladı. Ama sadece o kadar. Çünkü elle tutulur tek pozisyon bile bulamadı. Çünkü final pasları atacak oyuncusu yok. Zorya'nın ani gelişen ataklarında sıkıntıya düşen Fenerbahçe savunması, rakibin mermi gibi şutuna da engel olamayınca golü yedi. Son saniyede Kjaer'in golü sadece günü kurtardı. Fenerbahçe ruhunu kaybeden bir takım görüntüsünde. Tonla formsuz ve bitik futbolcu. Takımı tanımayan 68 yaşında bir hoca.. Kısacası bu Fenerbahçe'nin işi gerçekten zor ya!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek