SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Simeone’nin sözleşme süresi kısaltıldı

İspanya La Liga'nın önemli takımlarından Atletico Madrid'in teknik direktörü Diego Simeone'nin 2020'ye uzanan sözleşme süresi 2018'e indirildi. Arjantinli, bu kararı yönetimle ortaklaşa aldıklarını söyledi.

Güncellenme: 19:09, 16/09/2016
Simeone’nin sözleşme süresi kısaltıldı

Atletico Madrid’in teknik direktörü Diego Simeone hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Arjantinli teknik adamın 2020’de sona eren sözleşmesinin 2018’e düşürüldüğü ortaya çıktı. Arjantinli çalıştırıcı gelişmeleri doruladı. Bu gelişme Simeone’nin yakın bir zamanda takımdan ayrılacağı söylentilerine yol açtı.

Simeone söylentilerin aksine sakin olunması gerektiğini dile getirdi. Başarılı teknik adam şu açıklamayı yaptı:

“Yönetimle görüşerek kulüp için en iyi kararı verdik. Bu kararı ortaklaşa aldık ve durum eskiden neyse şimdi de o. Sakin olun, bir yaramazlık yok. Bu durum beni endişelendirmiyor. Aklım ve kalbimle hareket ediyorum.”

Diego Simeone’nin 2016 yılında Şampiyonlar Ligi finalindeki mağlubiyetten sonra tkaımdan ayrılacağı konuşuluyordu. Atletico’nun çehresini değiştiren ve kısa zamanda adını kulübün efsaneleri arasına yazdıran Simeone, 2011 yılından bu yana Madrid kulübünün başında bulunuyor.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER