SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor Başkanı: 9 puanımız silinebilir

Denizlispor'da göreve geldiği günden bu yana borçlar ve hacizler ve mali sorunlarla boğuşan Başkan Süleyman Urkay, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve FIFA'nın kulübün toplam 9 puanını silebileceğini açıkladı.

Güncellenme: 15:30, 16/09/2016
Denizlispor Başkanı: 9 puanımız silinebilir

2009-10 sezonunda sadece 1 maçta 22 dakika forma giydikten sonra gönderilen Norman Sylla’nın 241 bin Euro alacağı için yaptığı başvuruyu kabul eden FIFA’nın bu paranın ödenmesi için 22 Eylül’e kadar kendilerine süre verdiğini belirten Başkan Urkay, “22 Eylül’e kadar 241 bin Euro’yu ödemezsek, kulübe 6 puan silme cezası gelebilir” dedi.

Federasyonun geçen sezon Denizlispor’a 3 puan silme cezası verdiğini hatırlatan Başkan Urkay, şöyle devam etti:

“Kulüpteki belgelere baktığımızda, federasyonun bazı mali kriteler yerine getirilmediği takdirde bu sezon 3 puan daha silebileceğini gördük. Kulübü çok ciddi bir tehlike bekliyor. Yönetim olarak tüm gücümüzle bu cezaları savuşturmak için çabalıyoruz.”

Bu arada yeşil siyahlı ekibin eski futbolcularından Bulgar Genkov 70 bin, Anmar Almubaraki ve Leozinho da 571 bin Euro tutarındaki alacaklarını tahsil edebilmek için geçtiğimiz günlerde FIFA’ya başvurmuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:29,