SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aytemiz Alanyaspor,  17 Eylül Cumartesi günü saat 18.00’de sahasında ağırlayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını Oba Stadı’nda yaptığı antrenmanla tamamladı.

İdmana adalesinde yırtık bulunan Jonathan Ayite katılmadı. Hafif sakatlığı bulunan Ismail Aissati ise fizyoterapist Ali Şanlı gözetiminde takımdan ayrı koşu yaptı. Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan idman, pas ve şut çalışmasıyla devam etti. Antrenman dar alanda taktik çalışmasıyla sona erdi.

KALPAR: “ÇOK ÖNEMLİ BİR MAÇ”

Sahalarındaki ilk Süper Lig maçına çıkacaklarını belirten Aytemiz Alanyaspor teknik direktörü Hüseyin Kalpar, Trabzonspor’la çok önemli bir maçta karşılaşacaklarını söyledi. Trabzonspor’un 2 haftadır kaybettiğini hatırlatan Hüseyin Kalpar, şunları söyledi:

“Onlar açısından da maçın çok önemli olduğunu biliyorum. İki takım açısından da kolay bir maç değil. Kazanırsak özellikle psikolojik olarak bizi çok daha yukarılara taşır.”

‘LİGDE YENİYİZ’

Ligde yeni olduklarını anlatan Hüseyin Kalpar, yeni oyunculardan kurulu bir takım da olduklarını kaydetti. Biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Hüseyin Kalpar, “Uyum sorunu ister istemez oluyor, dil sorunu oluyor. Bunların hepsini aşmaya çalışıyoruz. Bu zamanı kısaltmak için de büyük bir çaba içerisindeyiz” diye konuştu.

Kalpar, maç kazandıkça hem bireysel hem camia hem de takım olarak moral bulduklarını, bundan dolayı Trabzonspor karşısında galibiyet istediklerini söyledi. Trabzon maçının bu nedenle daha da önem kazandığına değinen Hüseyin Kalpar, şöyle devam etti:

“Futbolda hata ve eksiklikler hiç bitmez. Mümkün olduğunca saha içerisinde doğruları daha fazla yapan bir takım hüviyetinde olmak istiyoruz. Bunu son 3 maçta yerine getirdik, diye düşünüyorum. Daha iyisi de olabilir ama bunun için zaman gerekli. Zamanı kısaltmak da maç kazanmakla olur. Sahamızda Süper Lig’deki ilk defa maçımızı Trabzonspor’la yapıyoruz. Trabzonspor’un 1 galibiyet ve 2 mağlubiyeti var. Bu anlamda maça çok iyi hazırlandıklarını, bu maçı çıkış maçı olarak göreceklerini düşünüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:14:08,