SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Talisca çılgınlığı!

Beşiktaş’ta, beraberliği getiren frikik golünü atan Talisca, kahramanlaştı. Benfica ise kiralık gönderdiği oyuncudan yediği kazığın acısını unutamıyor.

7 yıllık Şampiyonlar Ligi özlemini önceki gün Benfica karşısında dindiren Beşiktaş’ta Anderson Talisca sevinci yaşanıyor.
Transferin son günlerinde 2 milyon Euro bedelle Benfica’dan 1+1 yıllığına kiralanan Brezilyalı genç yetenek, ilk resmi golünü eski takımına karşı üstelik Estadio da Luz’da (Işık Stadı) kaydetti.
Bu tarihi golle iyi oynadığı maçta yenilmekten kurtulan siyah-beyazlılar, gruplara puanla başlayarak avantaj yakaladı.
Beşiktaş taraftarı genç futbolcuyu kısa sürede bağırlarına bastı. Sosyal medyada 22 yaşındaki yetenek için övgü dolu ifadeler kullanılırken takım arkadaşları da Talisca’yı yere göğe sığdıramadı.
Andreas Beck, “O bizim küçük Rivaldo’muz. Harika bir sol ayağı var” derken Atiba ise “Pozitif ve yaratıcı, kendine çok güveniyor. Takıma dinamizm getiriyor. Performansına çok sevindik, golüne ise hayran kaldık” sözleriyle övgüler yağdırdı.
Benfica cephesi ise Talisca’ya çok öfkeli. Gazeteler, “Hain”, “İntikam” gibi başlıklar attı. Medyada, “Benfica’ya bir daha geri dönemez” yorumları yapılırken taraftarlar da golünün ardından sevinmesini ‘ihanet’ olarak değerlendirdi.
Benfica kaptanı Salvio’nun Talisca’yı maç sonrası sert şekilde uyardığı görüldü. Portekiz ekibini 1.5 milyon Euro’luk galibiyet priminden eden yıldız isim, Beşiktaş’a ise 500 bin Euro kazandırdı. (Ali AYDIN / ÖZEL HABER)