SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Değil Sneijder Messi yönetemez

Bugün için en sorunlu kulüp olmasa da, Galatasaray her an belasını arayan bir yapı içinde. Çünkü geçen sezon futbol takımının, Riekerink el atana kadar içinde bulunduğu travmatik durum hala zihinlerde. Bir gazeteci dostumuz Sneijder’in kulübü yönettiğini iddia edebilir. Belki abartıdır belki durum gazetecinin iddiasından da vahim olabilir.

Selçuk’un yedek kalma ihtimali takımı karıştırabilir. Yeni transferlerin üçünün birden sakatlanması da bir krizin doğum sancılarını tetikleyebilir. Medya bu iddiaları atar, birileri tartışır, sosyal medyada da herkes kendince hedefine saldırır. Tüm krizler ve sorunlar dağ gibi olabilir. Olsun… Galatasaray tüm bu basit engelleri ve daha zorlarını rahatça ezip geçer.

Ancak!!! Önce başkanı sonra yönetim kurulu, biz buradayız kale gibiyiz imajını görüntüsünü verebilmeli. Sneijder Galatasaray’ı yönetiyormuş! Ne yapıyor, milyonlarca borç için bankalarla kredi görüşmesi mi gerçekleştiriyor? Riekerink’i O getirdi. Doğrudur, Sneijder gibi marka bir oyuncunuz varsa, bundan faydalanırsınız. Sneijder ile Sabri ya da Hakan Balta eş değer değildir. Sneijder ile ilgili iddialar elbette ilgi çekecektir. Aslında Sneijder Fetöcüdür ve acil tutuklanmalıdır! Bu ülkede biri bunu da derse şaşırmayınız. Tartışılması gereken Sneijder'in futbol performansıdır. Bence de aldığı paranın karşılığını futbol performansı olarak vermemektedir. Günü geldiğinde satılabilirse satılmalıdır da.

Selçuk İnan yedek de kalabilir, tribünde de oturur. Galatasaray için doğrusu ne ise o yapılacaktır. Yeter ki başkan Dursun Özbek ve yönetimi, esen rüzgara göre yön değiştirecek kırılganlıkta olmamalı. Ve o yönetim gerektiğinde Selçuk İnan’a hatta Sabri Sarıoğlu’na bile sahip çıkacak irade de olmalı. Galatasaray Yönetimi’nin yakın süreçte asıl dikkat edeceği nokta teknik direktörü Riekerink’e olan inancını, desteğini kudretle sürdürmesidir.

Galatasaray’ı değil Sneijder, Messi & Ronaldo birlikte gelse yönetemez. Bir milyar borcu görünce Çin’e bile kaçar. Galatasaray’ı 6 yıldır Liseci Zihniyet yönetmektedir. Ve başka kimsenin değil yönetmek gölge olmasına bile izin vermemektedir. Ada gibi Riva ve yakın gelecekte de Florya Tesisleri, o zihniyetin istediği gibi biçimlenecektir. Dursun Özbek’e soruyorum; geçmiş 10 yılın hesaplarını inceletmek için harekete geçmiştiniz, ne oldu? Kim durduruyor sizi? Kimin ne korkusu var ki, yakın geçmişin hesapsız harcamaları araştırılamıyor? Yoksa bunu da mı Sneijder engelliyor!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek