SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bize ‘Yardımcı’ UEFA Başkanı: Aleksander Ceferin

UEFA’nın yeni başkanı 55 üyeden 42’sinin oyunu alan Aleksander Ceferin oldu. Slovenyalı, Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili’nin çok yakın dostu.

Güncellenme: 08:36, 15/09/2016
Bize ‘Yardımcı’ UEFA Başkanı: Aleksander Ceferin

Michel Platini'nin FIFA'dan aldığı usülsüz ödeme nedeniyle 4 yıl men cezasına çarptırılmasıyla boşalan UEFA Başkanlığı'na Aleksander Ceferin seçildi. Yunanistan'ın başkenti Atina'da yapılan seçimde Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı, 55 ülkenin 42'sini alarak ezici bir çoğunlukla başkanlık koltuğuna oturdu. Seçimde diğer aday olan Hollanda Futbol Federasyonu Başkanı Michael Van Praag ise 13 oy alabildi.

14 Eylül 2016UEFA şike ve bahise savaş açtıUEFA’nın yeni başkanı Aleksander Ceferin, yaptığı ilk konuşmada en büyük sorunlarının şike ve bgahis olduğunu söyledi.İlgili Haberi Oku

2019'A KADAR GÖREVDE

2011'den bu yana Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı olan 48 yaşındaki hukukçu Ceferin, 2019'a kadar UEFA Başkanlığı görevini yürütecek. Türkiye adına oy kullanan Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, yeni başkanın yakın dostu. 49 yaşındaki hukukçunun, Yardımcı ile yakın ilişkisinin, Türk futboluna olumlu yansıması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:08:35,