SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Benfica – Beşiktaş maçını yorumladı

Sema Tuğçe Dikici (Sözcü): Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’ne 1 puanla da olsa güzel bir başlangıç yaptı. Lizbon’da gecenin iki güzel anı vardı özetle. Biri maç öncesi Benfica Kartalı’nın şovuydu, diğeri ise Talisca’nın...
Gökhan Dinç (AMK): 1-0 mağlup ikinci yarıya başlıyorsun ama seni şampiyon yapan kurguya dönmek yerine, tavşan olayına devam ediyorsun. Bu kadro anlayışının Beşiktaş’ı ileriye götüreceğinden şüpheliyim. Sahada mücadele eden futbolcuların inisiyatifleri sayesinde ikinci yarıda Talisca Şenol hocayı da Beşiktaş’ı da ipten aldı.
Ali İskefli (Korkusuz): Beşiktaş ikinci yarıya Talisca ve Cenk değişikliğiyle golü daha çok istediğini belli etti. Talisca’nın etkili oyunu hakemin vermediği penaltıyla karşılık bulmazken kazanılan serbest vuruşta Benfica’dan kiralık gelen yıldız isim frikikle hak ettiğimiz golü getirdi.
Ahmet Çakar (Sabah): Tolga-Tosic ve Talisca... Bu üç isim dün gece zafer diyemeyiz ama giden maçı kurtaran isimlerin başında geliyor. Talisca... Görünen o ki Beşiktaş takımının en kaliteli futbolcusu. Güçlü olduğunda bırakın Beşiktaş'ı, Avrupa'nın her takımında banko oynar. Çok ama çok iyi bir transfer.
Erman Toroğlu (Sabah): Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkar. Ama başta Şenol Güneş'in ayaklarının yere basması şartıyla. Kıyakçılık yapmama şartıyla. Ne demişler: Kıyakçılığın sonu ayakçılıktır. Zaten o zaman ayağın yere basmaz.
Güntekin Onay (Vatan): Beşiktaş, Benfica ile başa başa hatta çeşitli bölümlerde üstün bir futbol oynadı. Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda maç kazanmak kolay değil. Üstelik Benfica gibi geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynamış, Avrupa’da 10 kez finali bulunan, evinde kimseye kolay kolay geçit vermeyen büyük bir kulübe karşı. Ancak küçük detaylar ile maçı son dakikaya getirmemiz üzücü.
Uğur Meleke (Hürriyet): Beşiktaş, aynen Porto gibi, Lyon gibi, Benfica gibi geliştirici bir model kurmanın ödülünü Luz Stadı'ndan Talisca'yla bir puan çıkararak aldı. İlk yarı kayıptı ama ikinci devre kesinlikle puanı hak ediyordu.
Cem Dizdar (Fanatik): Çoğu Beşiktaşlı kabul etmese de Avrupa’nın zor deplasmanlarından birine giden Şenol Güneş, ilk yarı boyunca takımını sahaya doğru yaydı. Kuşkusuz ki öfkeli taraftarlar yenilen golün faturasını kaleci Tolga’ya çıkartacak! Ancak gerçek böyle mi? Beşiktaş birkaç cılız atak dışında Benfica’yı enternette etmeyi başardı dersek yanlış olmaz.
Mert Aydın (Fotomaç): Talisca müthiş bir vuruşla altın değerinde 1 puanı hanesine yazdırdı. Stoper transferinde ne kadar hata yapıldıysa Talisca konusunda ne kadar doğru yapıldığı ortaya çıktı. Bu puan her şeye bedeldi.
Ömer Güvenç (Vatan): Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçımızı grubun favorilerinin başında gelen Benfica’yla deplasmanda oynadık ve son dakikada Talisca’nın attığı muhteşem frikik golüyle 1 puan aldık. Tabii ki sevindik. Deplasmanda 1 puan, hem de Benfica’dan, iyi. Ama özellikle 2. yarıda oynadığımız harika futbolla hem vallahi hem billahi fazlasını hak ettik!