SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligde deplasmanda Fenerbahçe’le 3-3, kendi sahasında ise Galatasaray’la 1-1 berabere kalan Kayserispor, cuma akşamı Bursaspor’la oynayacağı karşılaşma için son hazırlığını yaptı.

Galatasaray mlaçından sonra bayram izini verilmeyen Kayserisporlu futbolcular, teiknik direktör Hakan Kutlu denetiminde çalıştılar. Antrenmanın son bölümünde çift kale maç yapan Kayserisporlu futbolcular, deplasmanda karşılaşacakları Bursaspor maçının taktik çalışmasını yaptılar.

“GALİBİYETLE TANIŞMAK İSTİYORUZ”

Kayserispor futbol şube sorumlusu Ahmet Yıldız, takımında Galatasaray maçında kürek kemiği kırılan kaleci Ali Ahamada’nın 6 hafta sahalardan uzak kalacağını, kaptan Mabiala’nın durumunun ise maç saatinde belli olacağını açıklarken şunları söyledi:

“Yarın, öğle saatlerinde uçakla İstanbul’a, oradan da Bursa’ya geçeceğiz. Zorlu Bursaspor maçından puanla döneceğimize inanıyorum. Zira, Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında ortaya koyduğumuz futbol, puansal açıdan olmasa da bizi çok memnun etti. Oyuncularımızın her 2 güçlü takımı elinden kaçırdığı bu karşılaşmaların sonrasında Bursaspor maçında artık galibiyetle tanışmak istiyoruz. Oyuncularımıza güvenimiz tam.”

AHAMATA FRANSA’YA GİTTİ

Öte yandan kürek kemiği kırılan kaleci Ali Ahamada, teknik kadro ve yönetimin kendisine verdiği 15 günlük izin nedeniyle Fransa’ya gitti. Ahamata’nın 2 haftalık sürede tedavisini Fransa’da sürdüreceği bildirildi.