SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bundan 5 yıl önce, Tolga Zengin'in kalede, Şenol Güneş'in ise takımın başında yer aldığı Trabzonspor maçını izlemiştim Estadio da Luz'da. O maçı 2-0 kazanmıştı Benfica. Sonumuz benzemesin diye ümit ederek beklediğimiz maçta, 65.600 kişilik stadyumda 42.126 kişi tribünleri doldurdu dün. Ki belirtmekte yarar var, Benfica'nın geçen sezon ligdeki seyirci ortalaması 50 bindi. Kurban Bayramı'na denk gelmesinden dolayı ilk kez Beşiktaş'ın bir Avrupa maçındaki deplasman tribünü de dolmamıştı ayrıca.

Tribünlerdeki az sayıdaki taraftarına rağmen 6 yıl sonra Devler Ligi'nin ilk maçında alınacak 3 puan şüphesiz takımın özgüvenini iyice perçinleyecekti. Ama olmadı. İlk yarı Quaresma'nın serbest vurusu dışında kaleyi yoklayamadı Beşiktaş. Rakibin hızlıca geçtiği orta alanda defans güven veremedi. 12. dakika yenen golde Tolga kadar Marcelo ve Tosic'in de kabahati yok muydu? Geçtiğimiz sezon Porto formasıyla attığı golle Benfica'nın kendi evinde yenilmesine neden olan Aboubakar ilk yarı silikti. Oğuzhan hayal kırıklığı yarattı. Bu yüzden ikinci yarıdaki Oğuzhan-Talisca değişikliği doğru bir hamleydi. Caner'le Adriano'nun yer değiştirmesi de aynı şekilde.

İkinci yarı kısmen daha iyi olsa da bir türlü isteneni veremese de Kara Kartal, dakika 90 artı 3'te şansımız döndü. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne 1 puanla da olsa güzel bir başlangıç yaptı. Lizbon'da gecenin iki güzel anı vardı özetle. Biri maç öncesi Benfica Kartalı'nın şovuydu, diğeri ise Talisca'nın…

Yayınlanma Tarihi:07:34,