SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hocaya sorular

14 Eylül 2016

Şampiyonlar Ligi, futbolculardan hocalara kadar başka seviyede bir lig. Adı üstünde şampiyonların doğrudan katıldığı bir organizasyon. Yani lig maçı değil antrenman hiç değil. Sen Barcelona da olmadığına göre kadroda rotasyon veya revizyon yapacağın yer orası değil. Ama Şenol hoca elindeki işleyen tüm dişlileri bozmak ister gibi garip bir kadro ile sahaya çıktı. Kalede Fabricio yok Tolga var. Tolga varlığını maçın 12. dakikasında gösterdi. Türk futbol tarihinin en önemli kalecisi Şenol hoca değil mi? Şampiyonlar Ligi sahnesinde Tolga'yı oynatarak kime mesaj verdi acaba? Tolga'yamı? Yoksa Fabricio'ya mı? Hangisi senin için ikinci planda hocam? Üçüncü yıldız mı? Şampiyonlar Ligi mi? Bitmedi! Peki geçen sezona damgasını vuran Atiba-Oğuzhan ikilisini neden bozarsın ki? Oynat onları yan yana, önlerine de koy Talisca'yı olsun bitsin be hocam. Ama olmaz. Şapkadan tavşan çıkartmak lazım. Geçen sezon şapkadan tavşan çıkarmaya çalışanların sonu için bkz. Vitor Pereira.

Beşiktaş'ı geçen sezon rakiplerinden iki-üç adım ileriye taşıyan en önemli özelliği ikinci bölgede yaptığı pas sayısıydı. Geçen sezondan o anlamda eser yoktu. Topa sahip olamadı Beşiktaş. Olsa da panik yaptı. Oğuzhan ilk yarıda kaç kere topla buluştu bir bakın. Ama bunda Oğuzhan'ın değil oynadığı pozisyonun sebep olduğunu düşünüyorum. Bir de lige harika bir başlangıç yapan Cenk'i yedek oturtarak neyi planlıyorsun acaba hocam?

İkinci yarıya Oğuzhan-Talisca değişikliği ile başlamak yukarıda yazdığım yanlışın devamı niteliğindeydi. 1-0 mağlup ikinci yarıya başlıyorsun ama seni şampiyon yapan kurguya dönmek yerine, tavşan olayına devam ediyorsun. Sonrasında da Cenk'i oyuna alıyorsun beni kurtar diyorsun. Bu kadro anlayışının Beşiktaş'ı ileriye götüreceğinden şüpheliyim. Sahada mücadele eden futbolcuların inisiyatifleri sayesinde ikinci yarıda Talisca Şenol hocayı da Beşiktaş'ı da ipten aldı. Teşekkürler Talisca.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek